sandy45

Pokuta za porušenou plombu

Plynařem bylo zjištěno,že je porušená plomba na plynoměru.Co z toho pro mě vyplývá a případně jakou mohu dostat pokutu.

Odpovědi
Michal Kole

Podle nějaké nové legislativy porušená plomba automaticky neznamená černý odběr.

Jedině snad poslat plynoměr na prozkoumání a pokud je OK tak se nic platit nemusí (ČERNÝ odběr)

Ale nedávno bylo něco v TV, že je odpovědnost majitele přípojky za plomby někdy problém, když se zařízení nachází na veřejném prostranství – chodbě

marci1

V první řadě je důležité, kde se plynoměr nachází ( kdo má k němu přístup ). Jestli je součástí bytu, je umístěný na chodbě domu, či dokonce mimo.

Tomaash.cz

Pokud je plynoměr nepřístupný (např. dvorek domu…) není problém zavolat pohotovostní službu distributora – dají to do pořádku – přeplombují. Nikdy jsem s tím problém neměl.. Jako výmluva při problémech: hrající se děti, pes, zavadil jsem, nechtěl sjem atd… Vždy to fungovalo. 🙂

jjj123456789

Vyplývá z toho, že máš porušenou plombu.