Biskitka

Pokud žák řekne slušně svůj názor a učitel s ním nesouhlasí, může mu učitel snížit známku za celé čtvrtletí??

Dobrý den,
Pokud se žák při hodině přihlásí a slušně vyjádří svůj názor, který je rozdílný než učitelův, může učitel žákovi za jeho názor snížit o celý stupeň známku za celé čtvrtletí? Jedná se o předmět výchova ke zdraví.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Záleží co v názoru tvrdí, pokud tvrdí nějaký jasný blábol, tak je učiteli jasné, že látce nerozumí a známku mu snížit může. Pokud by se jednalo třeba o názor politický, náboženský atd. tak to na známku vliv nemá.

Další odpovědi
Lamalam

Jestli je to moudrý učitel, a jestli je žákův názor skutečně něčím podložený a slušně podaný, tak se k tomu dotyčný učitel nesníží.

klumprt

Pokud plácne nějakou hloupost, která svědčí o tom, že probíranou látku vůbec nepochopil, tak co by ne.

lexx

Kantoři jsou ješitní a v rámci udržení autority cizí názor zpravidla nestrpí, bývají to někdy docela magoři co si hrají na vševědoucí a všemocné, asi jak pologramotný svobodník mezi bažanty na vojně.

ivzez

Může.

Na takto formulovanou otázku bez dostatku
bstupních informací nelze odpovědět jinak.

andyana

Je to vůči žákovi nefér, protože každý by měl dostat šanci vyjádřit svůj názor. Nebo ten učitel si neumí přiznat, že se spletl.

Šidlo

1.dobrý deň aj vám

2. učiteľ môže všetko, ak má funkčné ruky, nohy, oči a uši

3.žiak/študent na toto ,,všetko" môže reagovať sťažnosťou, žiadosťou o preskúšanie, podnetom na školskú inšpekciu

vážená Biskitka, učiteľ vás, je jedno na akom predmete, môže hodnotiť za správanie na hodine, odpovede, písomky, projekty, domáce úlohy…ostatné je len a len vaša vec, jeho do toho nič, ak ak si myslí opak, možnosti sú vyššie

najprv povedzte rodičom, čo sa stalo…ak rodičia vedú pravidlo ,,učiteľ má vždy pravdu" potom triedny, školský psychológ/výchovný poradca.....