tforro

Pokud volič za plentou zkolabuje a člen komise tam nesmí jít, kdo bude zodpovědný za neposkytnutí první pomoci?

Takové rozšíření mé předešlé otázky…
V místnosti se nacházejí jen členové komise a osoba, která zkolabovala a potřebuje okamžitou pomoc. Člen volební komise tam nesmí, může tedy jen zavolat záchranku. Co když do té doby ta osoba zemře? Co má přednost? Záchrana života, nebo dodržení volebního zákona?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Možná v rámci demokratických a transparentních voleb bych jako řešení viděl, že se všichni nebo alespoň nadpoloviční většina členů volební komise odebere pomoci postiženému. Tím je zaručeno, že s jeho případným hlasem není manipulováno.
Mimochodem tvá otázka je nepřesná. Nejedná se o volební místnost jako takovou, ale o místo pro úpravu hlasovacích lístků – tedy za plentou.

Další odpovědi
anonym

Plenta není až na zem, čili ten kdo zkolabuje upadne a tu chvíli už členové volební komise vidí, že tomu člověku něco je, takže se musí pokusit o záchranu.
Zrovna tak, plenta není upevněná, takže ten kdo kolabuje se snaží zachytit pevné opory a plentu strhne.A v tu ránu opět členové komise se snaží o poskytnutí pomoci.

led

Plenta je len z voľne visiaceho materiálu, teda pokiaľ by tan niekto robil iné úkony, než pracoval s volebnými lístkami, napríklad ukladal bombu, robil neprístojné pohyby, či došlo mu zle, pohyb textilu plenty by avizoval mimoriadnu udalosť. Pracovník ochrany by v takomto prípade mal právo nazrieť za plentu a v prípade potreby zasiahnúť. Nemal by však právo čítať ,či upravovať volebné tlačivá.

Quimby

Kde není žalobce, není soudce.
Jinak mi přijde, že řešíš nesmysl, nikdo nebude rešit volební zákon, když dostane osoba třeba infarkt/mrtvici.

Kotja

Tady by se uplatňovala krajní nouze

Drap

V případě ohrožení života může za plentu kdokoli. I člen volební komise.

quentos

… ten hles je kouzelnej tématickej překlep ;{))>