Rokio

Pokud vezu harampádí vozíkem do sběrného dvora, jsem řidič, nebo chodec?

Tuto otázku sem pokládám, protože nevím, jestli je v pořádku, že se středně velkým vozíkem jezdím po chodníku. Další důvod je ten, že nechci dostat pokutu, pokud bych tím někoho naštval a daná osoba by zavolala městskou policii.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

§ 59
(4) Osoba, která táhne nebo tlačí ruční vozík o celkové šířce větší než 600 mm, musí jít při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí jít po pravé krajnici. Za snížené viditelnosti musí být tato osoba nebo vozík označeny na levé straně neoslňujícím bílým světlem.

(5) Na silnicích I. a II. třídy je v době od 23.00 do 4.00 hodin zakázána jízda s potahovými vozidly a s ručními vozíky uvedenými v odstavci 4.

Z uvedeného plyne, že pokud je šířka vozíku méně než 600mm, smíš vozík táhnout nebo tlačit po chodníku.

Další odpovědi
Drap

Pokud neni vozík příliš velký a neohrožuješ s ním nebo nákladem chodce, můžeš jet po chodníku. Platí pro tebe pravidla pro chodce. Pokud jedeš po silnici, jsi řidič, a musíš se tak i chovat, Jediné co nemusíš je poutat se pásem a nemusíš sledovat rychlost, pokud je tam někde značka rychlost omezující.

Kryšpín

Záleží jak ten vozík je široký

gecco

Ne, vedeš-li vozík, jsi vozka…
😉
Přečti si §59 zákona 361/2000 Sb. – nevidím důvod jej sem opisovat…
😉

bolak

Co je to za typ vozíku, nákupní, invalidní nebo vysokozdvižný? Vypadáme že máme křišťálovou kouli?

Lamalam

Pokud vezeš harampádí do sběrného dvora jsi ekologicky zodpovědný občan a patří ti dík.

gecco

No jo no – Raibek jej opsal/zkopíroval…
😉