zjentek

Pokud splňuji všechny nároky na nejvyšší důchod a náhle dostanu doživotí, bude mi přesto přiznán a zasílán na můj účet?

Třeba pokud dělám „všechno proto“, abych se měl na stáří velmi, velmi dobře, což se mně daří a nakonec je z toho doživotí. Kam pak muklům chodí důchody?

Před odpovědí je nutné si situaci představit jako jakousi výjimku potvrzující pravidlo, kdy v příkladu výjimečně skutečně došlo ke spravedlnosti.

Nejlepší odpověď
GM

Důchod ti bude přiznán a SSZ ti ho bude posílat na tvůj vězeňský účet, aby ti mohli strhávat náklady na pobyt a stravu.

Další odpovědi
Emefej

Ano, důchody chodí muklům na účet vedený vězeňskou službou.

marci1

Jen doplním, že celkem za vše: ubytování, oblečení, stravu, lékařské ošetření atd. platí vězni celkovou částku 1 500 Kč(!) za 1 měsíc. ☹

Zdroj (2016): https://www.cti­doma.cz/vztahy/2016-03-07-za-vse-se-plati-plati-vsak-i-o-kriminalu-21631

led

Z niečoho si predsa musíte hradiť ubytovanie a hotelové služby.

PS. „kdy v příkladu výjimečně skutečně došlo ke spravedlnosti“ Kedy nastupujete? 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Nějak mi ta částka nesedí. Tak kdo teda platí zbytek? Je jasné, že náklady na jednoho vězně jsou daleko vyšší jak 1500 Kč. A v tom článku je psáno, že vězeň státu nic nevrací. Tak jsem z toho jelen.

led

Platia to občania zo svojich daní a z príjmu zo zmluvných činností väzníc a nápravných zariadení.