Complex

Pokud se CD/DVD na čtecí straně popíše po celé šířce permanentním fixem, tak se již nenačte v mechanice?

Viz video: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Y_oHFEzgV6Y
Třetí způsob.

Nejlepší odpověď
autacek

Čtení záznamu na CD je podmíněno možností laseroveho paprsku proniknout až k vrstvě se záznamem, odrazit se a dopadnout zpět. Pomalování nosiče tedy může tento proces narušit, nicméně jako zaručenou metodu jak nenávratně zničit data na médiu, bych to oproti destrukci fyzické, neviděl.

Další odpovědi
Kepler

Záznam i čtení CD jsou optické, takže ano. Někdy stačí, když je jenom umatlané a už to nejede.

Dochy

Záleží jak je daná barva nepropustná pro barvu lejzru. Ale ano, pravděpodobně by to nemělo jít přečíst. Lihový fix by ale měl jít smýt (ne zcela dokonale, ale předpokládám, že by to stačit mohlo)

MichaelOffic

Taky to jde dát pryč odlakovačem..

maxov

Lihový fix jen lihem. Na CD bych rozhodně nedoporučoval odlakovač. Aceton naleptá plast a už nepůjde přečíst nenávratně.

Hlada

Jako metoda ke zničení dat je to naprosto neúčinné. Čáry lze snadno smýt lihem.

klob1

Spíš to záleží, na kterou stranu se ten lihfix dostane. Pokud na spodní tak je to v háji,a le pokud na vrchní, tak pohoda. Záleží na kvalitě media popř. mechaniky. Tak byli i media, že se vzal hřebík udělala se rýha, rýhy a šlo to v pohodě, no spíš ty rýhy se nedali udělat, ale většinou to právě jde udělat a zničit. Dokonce jedno nefunkční tzv. poškrábané, vzal jeden borec, něčím jako brusný hadr, očistil apak opláchpod vodou, vysušil a medium šlo. Zápis je dělaný ze spodu od odrazové vrstvy, důležité je nepoškodit tu vrchné odrazovou vrstvu. A pak záleží jak na tom je spodní ta vrstva. Permanentní je barevně stálá, popř voděodolná.