autacek

Pokud nemohou některé OSVČ podnikat, z čeho mají platit své závazky? Například úvěry, půjčky, leasingy, licence atd.?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… už zase ??? dostávají přece kompenzace o kterých se jim ani nezdálo … a nechci tady mluvit o tom, že bejt to podle toho, kolik zaplatili daní, nestála by tadle pandemie stát tolik peněz … brečíš na špatným místě …

Další odpovědi
Drap

Ze svých rezerv

JežíšKristus

Pokud si někdo půjčuje, pak zřejmě ví, z čeho půjčku splatí.
Pokud je někdo podnikatel, pak dle zákona chápe všechna rizika s podnikáním spojená.

“Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy.” – Miloš Zeman

NoFear

Ptej se jich. Můžou se nějak dohodnout, pozastavit některé své činnosti, ale i závazky nebo je oddálit. Různí dostávali různé kompenzace od vlády.
Pokud by jim splátky úvěrů šly výhradně a pouze jenom ze zisků a zisky jim byly narušeny kvůli neočekávané situaci (jako je krize a vládní nařízení), tak by jim věřitelé měli vyjít vstříc a nechtít po nich nemožné.
U OSVČ nevím, jak si to kdo zařídí, ale kapitálové společnosti musí mít ze zákona povinné rezervy. To hned naznamená, že oni budou splácet z těch rezerv. Jen, že je to výhoda.
Musí se přizpůsobit. Co už udělali s těma půjčkama, na co je dali, jakým způsobem spláceli? Na něco to asi potřebovali, jinak by to nebrali, takže ty peníze někde v něčem jsou a teď už to záleží na situaci. Mají půjčené auto, tak ho vrátí, koupené – tak ho prodají, když ví, že ho teď dlouho nebudou potřebovat. Totéž prostory a jiné věci. Chtěli to na zakázy pro dodavatele. Teď nepodnikají a závazky tím pádem padly, takže peníze na ně můžou vracet. Teď záleží, jak se dohodnout s věřiteli, jak a kdy mu to vrátí (protože by mu to stejně museli postupěn vrracet).
Na něco si tu půjčku brali, potřevobali. Pořad ty peníze nebo tu hodnotu v něčem mají a když teď z nějakého důvodu nemůžou podnikat, tak nepotčebují ani tu věc, ve které ty peníze mají, takže od ní můžou ustopit a peníze z toho vrátit (nebo postupně vracet).
Plno podnikatelů si spíš to podnikání uzpůsobí, tak aby mohli fungovat a vydělávat. A opravdu to jde u všech forem podnikání a skoro ve všech případech to jde vždy nějak pozměnit, přizpůsobit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.