Kepler

Pokud někdo máte internetovou televizi, jste s ní spokojeni?

Já celkem ano, v nejlevnějším balíčku od providera netu mám za dvě stovky měsíčně k dispozici 91 kanálů, včetně těch, co nikde jinde nejsou dostupné (např. velmi hodnotný dokumentární TV WAR). Jinak využívám asi tak 20. Většinou sleduji předem nahrané pořady, protože se pak snadno můžu přehoupnout přes nenáviděné reklamy a kdykoliv si pořad můžu stopnout za účelem vaření oběda, nebo návštěvy WC trůnu, který následuje. Štve mě jen jediná věc: některé pořady se mi zobrazují ve špatném formátu (roztažené xichty) a neumím to vyřešit. Prý se to dá nastavit automaticky v menu TV, ale já jsem ještě nezjistil jak. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Funna

internetovou televizi nemám, máme kabelovku, na které je mimo jiných cca 250 programů i ten tvůj válečný, který dle tvých slov jinde není…
a obraz se samozřejmě nastavuje v menu TV, většinou v OBRAZ, VELIKOST OBRAZU…ale neznám tvou televizi…a dej si AUTOMATICKÝ

Další odpovědi
Edison

Mám… několik… Na zkoušku. Ale asi to nevyužiju… neb zatím jsem u našich nenašel co bych neměl od UPC. Bylo by fajn, kdyby UPC udělalo appku do WebOSu.

Arne1

Než jsem se přestěhoval, tak jsem měl Netbox. Spokojenost (jen ta nová verze ovládacího softvéru KUKI byla hodně těžkopádná).
Ten formát – zásada je na TV mít nastavený formát originální – tedy nic konkrétného. Pak by se to mělo automaticky přizpůsobovat. Ale mohou být výjimky – u UPC to funguje špatně na kanálu RELAX.

briketka10

Myslím, že moje televize internetová není, ale platím
si základní balíček od Skylinku.
Ten změnili a samo zdražili, ale přidali více programů.
Závisí to zřejmě od předplaceného balíčku.
Ale jsem spokojená.
Dříve mi ty programy chyběly, Nyní se mohu dívat na
více přírodních, dokumentárních, filmových a hlavně
hudebních, ktreré nejsou ani v Tv programu.
TV WAR mám též.
Na netu mi Live Skylink Tv funguje líp při špatném počasí,
ale zase tam nejsou všechny programy.

Omlouvám se za větší úpravu odpovědi,
ale já 2× – 3× své odpovědi neupravuju.
Díky :)

BANAN93

mám o2 tv a jsme spokojeni protože máme i doplňkové aplikace jako o2 tv go a HBO GO – videotéka, hbo „on demand“ všechny balíčky kanálů které jsou i ve zmíněných aplikacích s možností týdenního přehrání a při nahrání si lze pouštět až měsíc nahraný program. Jinak u starých filmů které nejsou v HD v poměru 4:3 na kanále který v HD běží si občas musím poměr stran přehodit protože automatický dolaďovač poměru stran to nějak neskousne a roztáhne divně (většinou u starších seriálů jako je krok za krokem starší kobra 11 atd.

zjentek

Á, vtipný Kepler kouká na TV okolo oběda. Přece víš, že drogy se před 17. hodinou NEBEROU! A u TV a alkoholu je porušení týto nepsaný zásady ZVLÁŠŤ NECHUTNÉ. (;

covarick

Používám o2 a jsem naprosto spokojený. Sice jsem to kupoval ještě v době, kdy mi šlo o sledování premier league, kterou mi půl roku potom zrušili, ale dnes už je částečně zpátky :) LM jinde není vůbec, takže aspoň to.

Přehrávání týden dozadu je pecka, případně nahrávání na 3 měsíce – nahrát toho lze tuším kolem 100–200 hodin, takže až až. Mám to přímo v bedně, ale ta jejich internetová televize v prohlížeči nebo aplikaci funguje taky super.
Ale to už bude mít i UPC, horizon go (UPC), jsem dříve používal taky, jen nevím, jak jsou dnes na tom s tím přehráváním zpět nebo nahrávaním(dřív to neměli, ale to je 5 let dozadu), ale počítám, že se to nebude moc lišit.

Za mě internetové televize fungují dobře, záleží pak na preferencích, jestli jde o konkrétní sporty, soutěže, nebo programy, zbytek se bude dost prolínat, nebo bude prakticky totožný.

Dochy

Sice nemám internet TV, ale klasickou stařičkou monitorTV Samsung. Také jsem si myslel, že je to problém vysílání (prověř si to u svých programů, možné to je), ale pak jsem zjistil, že moje TV má nastavení poměru stran na dvou místech. Aby to fungovalo správně, musím na jednom místě nastavit 4:3 a na druhém AUTO (TV je samozřejmě 16:9). Nikdy si nepamatuju jak je to správně.
Zrovna před týdnem si kluk hrál s jističema a TV to neustála (zapomněla programy a začla si s námi povídat španělsky) takže mně zas čeká laborování, kde že to 4:3 mám vlastně hledat…

Kepler

Funna: no, právě ten režim obrazu „automatický“ tam zvolený mám, ale nefunguje to.

Edison

Kepler: Bych na „zpětné shlédnutí“ od UPC nepotřeboval ten jejich STB.

Edison

Další možnost mám rozšířenou plochu PC a na druhou si pustím přes comp co chcu.

Kepler

Nepochopil jsi otázku.

Edison

Pochopil. Mám několik internetovejch televizí přímo v bedně.

Kepler

Mně šlo o to, jak to v té TV nastavit, abych nemusel vždy upravovat ty nevhodné formáty.

Edison

To je asi vcelku fik, jestli je nebo není internetová. Platí to pro jakýkoli vstup. Nechal bych to na AUTO. On totiž pro 16:9 je obraz správně vysílán s příznakem, takže je nuceně nastaven na 16:9 externě. Proto někdy některé stanice jsou „divné“, neb tam ten příznak nevyšlou a přepne se to na 4:3. Pokud to nastavíš v bedně TY ještě víc nuceně, pak dojde k tomu, že pokud náhodou nějaký signál je pravých 4:3, bude ten obraz zase divný. Ale naštěstí signálů 4:3 silně ubývá.

Edison

Dokence existovaly stanice, které poměr přepínaly. Pokud jsi nastavil natvrdo poměr, pak jeden z nich byl deformovaný. Taky k deformacím docházelo, pokud distributor signálu nenastavoval ten příznak správně. Dnes ale i toto mizí a distributor signálu spíše řádně doplňuje letterboxy.

Edison

Teď na to koukám… CCTV4 (číňani v UPC) maj 16:9 ale BEZ příznaku… TV na automat doplní letterboxy, neb neví že je to 16:9 a myslí si, že to je 4:3. Takže deformace. Skutečně… v tom řádku s informacemi je opravdu 4:3, ačkoli obr je opravdu 16:9.

Edison

Potíž je v tom, že pokud jedna je špatně, třeba vysílá obr. 16:9 bez příznaku, ty vynutíš 16:9 a jiná vysílá 4:3, tak jsi v háji. Pokud to necháš na auto, pak záleží opravdu na tom, jestli tam příznak vysílán je a jestli je správně.

Edison

Pozor, může se to tak chovat i na AV i HDMI vstupech.

Edison

Některé TV umožňují to mít nastavený na každém vstupu rozdlně.. některé si nastavení pamatují i na každý kanál. Ono se na to dnes už, podle mě, i zapomíná, ptz, jak víme… kolik je signálů špatně, žejo. A ještě je menší riziko tím, že na ně, když už jsou, nenarazíme, bo je špatně má nějaká prapodivná stanice.

zjentek

Bo co?

Kepler

Ten „příznak“ je nějaký povel ke změně formátu pro TV? Jestli tomu rozumím dobře, tak s tím nic nenadělám. No, ještě zkusím zavolat providerovi.
Dík.

Edison

Jj… Je to bohužel tak. Původně to byl povel pro TV formátu 4:3 na vysílaném obrazu 16:9 k doplnění LB. Povel zůstal, filozofie se obrátila: Povel znamená „nepřepínat“. Pokud chybí, tak se TV přepne na 4:3. Nebo na nastavený formát pro 4:3, čímž může být třeba roztažení okrajů a plný formát (hnus).