jambic22

Pokud mě auto bude darováno tak také musím ekodan zaplatit? Děkuji

Jak mám postupovat když mě auto bude darováno?To musím také ekodan platit?Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

Od 1.1.2009 se platí ekologická daň, která se platí při registraci čtyřkolového motorového vozidla do 3,5t.
Daň se platí jak při registraci vozidla v ČR při dovozu z ciziny tak i při změně vlastní v ČR. Daň se platí jen jednou, při dalších změnách majitele se daň již neplatí. Daň neplatí motorky, vozidla nad 3,5t a oficiální veterání.

Zdroj: http://www.to­plinks.cz/eko­logicka-dan-auta

Další odpovědi
láďa1

A já myslím,že s novým vlastníkem i v ČR se daň bude platit!!To znamená při přepisu na dopravce.Chtějí nás tím přinutit aby se kupovala nová auta a nejezdili jsme našimi starými!!!
Doplňuji:
http://ekodan.eu/

Hykam

Ano, ekologickou daň musíte zaplatit. Toto se dá obejít tak, že auto dočasně přepíšete na nějakého invalidu, ti jsou od této daně osvobozeni.

cukrar

jambic22, je jedno jakým důvodem nabudete vozidlo, každopádne musíte nahlásit změnu majitele a při tom musíte uhradit eko daň. jak již někdo správně zmínil, osovbození od daně má ZTP. Jelikož se daň platí pouuze u prvního převodu, pak již nebudete platit daň. Pozor ale na podvod, za který můžete být strestně stíhán!!