dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s vodním chlazením počítače, tak jaké? Dáte prosím nějaké rady, tipy?

Odpovědi
rodier

Mel jsem od Cooler Master a byl dost na prd.

  1. se mi nevesel do bedny i kdyz bedna oficialne tyhle vodniky podporuje
  2. zacal blbnout, bejt hlasitej po par mesicich..

Takze pokud vodnik tak ano ale jedine fakt kvalitni typu NZXT nebo ASUS.

Vodní chlazení je nejefektivnější způsob, jak udržet komponenty v počítači na nízkých teplotách. V nabídce najdete jak součásti pro sestavení vodníka na míru, tak ucelená All-in-One řešení.

Co je a jak funguje vodní chlazení?
Vodní chlazení využívá k odvádění tepla kapalinu proudící v uzavřeném okruhu. Skvěle se hodí do profesionálních PC sestav i herních mašin, ve kterých je procesor a grafická karta v neustálém zápřahu.

Jaké má vodní chlazení PC výhody v porovnání s chlazením vzduchem?
PC skříň s vodním chlazením bude výrazně tišší než skříň s obdobně výkonných chlazením vzduchem.

Vodní chlazení nezabírá tolik místa jako větráky, lépe vypadá a zaručuje pohodlný přístup ke komponentům.

Při stavbě vodního chlazení máte zcela volnou ruku. A to jak z hlediska designu, tak chladícího výkonu.

Téměř neomezené možnosti máte také jde-li o PC skříně pro vodní chlazení. Fantazii se meze nekladou.

Vodní chlazení – rozdíl mezi All-in-One a okruhem na míru
Jaké možnosti přináší vodní chlazení v All-in-One provedení a v čem jej předčí chladící okruh na míru?

All-in-One je nejjednodušší cesta k vodnímu chlazení. Jedná se ucelený set, který stačí připevnit na procesor a do skříně. Na údržbu ani na montáž není o nic náročnější než vzduchové chladiče.

Vodní chlazení na míru je potřeba složit z dostupných součástí. Jeho dlouhodobě chladící potenciál je ze všech běžných řešení nejvyšší a lze ho díky modularitě libovolně navyšovat.

Vodní chlazení a nepostradatelné komponenty
Vodní chlazení by nebylo funkční bez několika klíčových komponentů. Expanzní nádoba, pumpa, hadice nebo radiátor budete potřebovat, ať už stavíte vodní chlazení grafické karty, procesoru či celé základní desky.

Procesorové bloky se umisťují přímo na procesor, ze kterého předávají teplo proudící vodě.

Bloky a chladiče pro grafické karty fungují stejně jako v případě CPU. Chladí kartu i okolní komponenty.

Pumpy pro vodní chlazení zajišťují dostatečný tlak a průtok vody v chladícím okruhu.

Radiátory vodního chlazení ochlazují kapalinu zahřátou teplem od komponentů a vrací ji zpět do okruhu.

Chladící kapaliny jsou nepostradatelným přenašečem tepla. Nejčastěji se používá destilovaná voda, ideální je však použití speciálních roztoků s inhibitory pro zlepšení antikorozních vlastností.

Expanzní nádoba je zásobárna kapaliny, která zajišťuje dostatečné množství a pohodlné doplňování kapaliny.

Ventilátory prohání radiátorem dostatek vzduchu, aby mohlo docházet k optimálnímu ochlazování vody.

WordPress

Příspěvek smazán administrátorem.