dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s použitím wago svorek při opravě přetrženého kabelu tak jaké? Nebo doporučíte něco jiného?

Posílám obrázek omylem přetrženého kabelu od hifi věže který to omylem odskákal při vyprošťování zaklíněného kabelu od elektrické prodlužovačky zpoza stolu pod pergolou.

Kabel je napevno připojen k hifi věži, která má cca 20 let a pořád hraje. Je mi líto jí vyhodit. Co navrhujete na opravu kabelu?

Nejlepší odpověď
elkon

Takový kabel se neopravuje, ale vymění. Wago svorky se používají pro spojení pevných vodičů v krabicích. Kvůli kabelu se zařízení nevyhazuje.

Další odpovědi
Dochy

Souhlas s kolegou. Správný postup je tenhle kus vyhodit a požádat nejbližšího člověka s elektrotechnickým vzděláním a schopnostmi o připojení nové flexo šňůry. WAGO svorky na tohle nejsou stavěné, v případě nízkého napětí (230V) musí být u zařízení provozovaném laiky bezpečně chráněny před dotytkem.

Mapel

S předešlými souhlasím s tím, že výměna přívodného kabelu je standartní. Jináč wago svorky jsou i pro laněné vodiče a jsou plně izolované a splňují požadavky norem na používání laiky. U nich si nikdy namohu šáhnout na živou část jako u čokolády.