polansky

Pokud mám odpracované 2 roky, jaký budu mít důchod?

Nejlepší odpověď
ivzez

Žádný.
Pro nárok na starobní důchod byste potřeboval
alespoň 35 let důchodového pojištění.

(K invalidnímu důchodu by byl potřebný ještě věk a stupeň invalidity.)

V obou případech by byly potřebné i dosažené výdělky.
Bez nich nelze důchod vypočíst ani orientačně.
___

K odpovědi uživatele Kura:
3.270 Kč je základní výměra důchodu, k níž se připočte procentní výměra,
jež se vypočte z dosažených výdělků. Minimální procentní výměra činí 770 Kč.

Minimální důchod v roce 2019 → výpočet: 3.270 Kč + 770 Kč = 4.040 Kč
__

V případě invalidního důchodu by navíc bylo potřeba znát stupeň invalidity
(případně další informace). V některých případech se doba důchodového pojištění dopočítává, takže by důchod mohl být vyšší (tazateli by nemusel
být přiznán důchod v minimální výši).

Další odpovědi
elkon

To si děláš legraci? Z čeho chceš důchod, když jsi nic neodvedl?

Kura

3270,– kč je základ, takže k tomu možná pár kaček přibude. Počítal bych tak 4000,– kč.

pizlicka

Pokud máš odpracované jen dva roky,a jsi veden vice jak 12 let na úřadu práce,a žádáš o invalidní důchod,jeden rok se ti započte z úřadu práce,plus ty dva odpracované roky.Na invalidní nárok máš,ale nikoli na výplatu.Šanci máš v tom,že si můžeš rok doplatit,cože je skoro 90tisíc.Pak ti dají ten minimálni okolo 4 tisíc.Pokud by ti přiznali plný invalidní,vyplatí se doplatit těch 90tisíc,protože v plném invalidním je státem za tebe hrazeno jak zdravotní,tak sociální pojištění-připočti k minimálnímu důchodu 4 tisíce,a zároveň si předplatíš klid.Pokud se ptáš na starobní,tak nezbývá nic jiného,než jít pracovat,tam musíš mít odpracováno 35 let.