dust8

Pokud má internetový switch uvedené provozní teploty 0 stupňů až 40 stupňů, tak to znamená, že při výkyvu nefunguje?

Ten switch bych chtěl mít venku pod pergolou, takže na něj nebude pršet, ale je nutné jej přes zimu schovat domů až budou mrazy? Nebo by to přežil, ale jen by v mrazech dočasně nefungoval a až by bylo zase nad nulou, tak by se rozjel?

Odpovědi
Arne1

Nelíbí se mi to. Nejen kvůli teplotě, ale i kvůli vlhkosti.
Pokud to nejde jinak, tak na to udělat skříňku, switch by si ji vytopil a snáze by se v ní udržovaly konstatní podmínky.
Nejlépe použít elektroinstalační škatuli, má to i gumové průchodky na kabely.

Dochy

Nikoli, neznamená to, že nebude fungovat. Znamená to, že nemusí fungovat, nebo jej to může poškodit.
Např. některým součástkám může dělat problém mráz. Dále může být problém s případnou kondenzující vlhkostí. Při velkém horku může být problém s chlazením komponent – může dojít ke zničení, nebo ke zkrácení životnosti a spolehlivosti. Dopředu nelze odhadnout jaký vliv na zařízení budou nestandardní podmínky mít.

jáára

Už sis rozďoubal ten notebook nůžkama? Ne? Tak směle do toho.