Rokio

Pokud kupujeme PC skříň, co je třeba sledovat kromě ceny? Víc v popisu.

Vím, že je důležitá paměť a výkon (RAM). Jaké parametry je ale ještě potřeba sledovat kromě ceny?

Původní neotázka
Pokud kupujeme počítačovou skříň, co bychom měli sledovat, pokud chceme…

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Grafiku, procesor a pokud si jej skládáš sám, tak navíc zdroj, aby utáhl bez problémů všechny komponenty.

Další odpovědi
Tw!st

Trochu nechápu otázku. Ptáš se na počítačovou skříň, nebo na celou sestavu počítače? Jestli počítačovou skříň, tak sleduj akorát velikost v souvislosti na velikosti tvé základní desky ( do skříně pro mini ATX se ti nevleze deska se standartní velikostí ATX). Do některých skříní se ti také nemusí vlézt grafika. Dále sleduj už jen aby ti vyhovovali otvory pro USB porty na předním panelu, přepážky pro harddisky a také kompozice ventilátorů za předpokladu že by sis chtěl hrát s nějakým pokročilejším airflow. Pokud celý počítač, tak je potřeba sledovat úplně všechny komponenty, aby spolu vyváženě fungovali.

gecco

Pokud jde o skřín, doporučuju miditower – skýtá dostatek místa a i slušnou perspektivu chlazení…
Pokud si chceš skládat sestavu, pak musíš pohlídat kompatibilitu jednotlivých komponent (MB, CPU, RAM, grafika, disk) s ohledem na celkový požadovaný výkon (určení počítače). A v tomto ohledu si pohlídej i výkon zdroje (měl by mít aspon o 20 % víc, než je spotřeba komponent – klidně ale i o 50 %).
😉

Dochy

Ujasni jestli Tě zajímá skříň, nebo PC. Skříň musíš koupit s ohledem na zamýšlený PC, na to kolik tam chceš mít jednotek (HDD, DVD,…), jestli tam budeš chtít nějaké větší karty (herní grafiky potřebují víc místa) jaký bude asi příkon, co se Ti šikne do pokoje, jestli bude stát na stole, nebo pod ním… Samozřejmě kvalita materiálu a zpracování může být také zajímavá, zvlášť pokud předpokládáš nějaké častější změny v konfiguraci.

Klaproth

Pokud jde o samotnou skříň, tak si hlídej podporovaný formát základní desky.