Rokio

Pokud člen rodiny se rozhodne přestat užívat kterékoliv léky, jedná se o vydírání?

Zde je odkaz na trestný čin vydírání: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Vyd%C3%ADr%C3%A1n%C3­%AD
zdroj: Wikipedie

Píše se v něm, že o trestný čin vydírání se jedná, pokud člověk hrozí jednáním, které je neoprávněné. Jestliže člověk s nemocí nemá léčbu nařízenou soudem, má plné právo vysadit léky.

Jedná se o trestný čin vydírání, jestliže člen rodiny chce jenom počet léků, které bere, snížit?

Jde také o vydírání za předpokladu, že chce snížit svoji medikaci a nechce způsobit následek, který by mohl nastat po snížení dávky léků?

Nejlepší odpověď
jsemjá

Jako vydírání mi to nepříjde.

Další odpovědi
Kepler

Vydírání to není, je to jeho svobodná volba, pokud není osobou nesvéprávnou.
Od škody, kterou si tak sám způsobí ovšem lékaři dávají ruce pryč, není to jejich zodpovědnost.