Lotr2008

Pokud by plnoletá osoba s modelem pistole lidi neohrozila, ale jen omylem vyděsila, dostala by nějaký trest?

Pokud by již plnoletá osoba vyšla ven do parku a sedla si tam s modelem pistole (který je od originálu téměř neroznatelný) na lavičku, a nic by s tím modelem nedělala, jen by ho měla v klidu v ruce, ale ostatní lidi by i tak omylem vyděsila, postihl by ji nějaký trest?

Nejlepší odpověď
dubraro

Kdyby se o její potrestání někdo snažil a třeba tvrdil, že byl k smrti vyděšen, mohla by ta osoba dostat trest za tzv. nebezpečné vyhrožování.
Pro porovnání: „terorista“ Vondrouš dostal za střelbu na presidenta (Klause) z airsoftové pistole půlroční podmínku.

Zdroj: https://www.e­pravo.cz/top/sou­dni-rozhodnuti/ne­bezpecne-vyhrozovani-93199.html

Další odpovědi
elkon

Máš samé úchylné dotazy.

triqma

Ano, postihl, klidně i takový, jako s reálnou zbraní. Ohrožení nemůžou totiž na první pohled poznat, jestli se jedná o maketu nebo opravdovou zbraň. Záleží na vývoji celé situace, pokud ale uděláš trafiku s reálnou zbraní nebo maketou, trest dostaneš stejný.

paul1

V USA by jste asi dopadnul velmi špatně