Kric.ouwner

Pojišťovny a dohled na ně.

Chci se zeptat , zdali někdo nemáte tušení kdo dohlíží na postupy pojištoven a likvidace pojistných událostí , jestli existuje něco jako COI ale u pojišťoven a společností jako je Global expert a jim podobný.

Nejlepší odpověď
anonym

Kromě asociace se lze obrátit např. na SOS (sdružení na obranu spotřebitelů).
www.spotrebite­le.info.cz
(sorry, do zdroje jsem to uvedl chybně, netuše, že už to nejde opravit).

Zdroj: www.sos.cz

Další odpovědi
ARIS

Na pojišťovny dohlíží Česká národní banka.
Stejně tak dohlíží na práci likvidátorů pojistných událostí kam patří i Global expert.

tom004

„Dohled“ vykonávají jedinci dosazení státem.A ti si jednou měsíčně ohlídají,aby dostali vše,hlavně peníze, co jim „náleží“.Majoritním vlastníkem VZP je stát,a tato pojišťovna,je moloch,který požírá sám sebe,a naše peníze.A stát to dovolí.Osobně jsem přes 16 let pojištěn u jedné z těch „zatracovaných“,ma­lých,a s jejími službami,jsem spokojen.