Podvod – jaký trest za podepsání jiné osoby na kupní smlouvě?

Dobry den. Pujcila jsem beze svetku kamaradce na auto 140 000,– Auto odhlasila na me a za 3 tydny ho prevedla na sebe. Podepsala jsem plnou moc k prevodu, kupni smlouvu podepsala za me na dopravnim inspektoratu kamaradka. Pani u okenka ji rekla ze nema kupni smlouvu, tak at ji rychle napise. Spachala trestny cin podvodu? Penize mi nedava. Dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
standa

Nechápu !

K čemu sloužilo těch 140.000 Kč, k nákupu jakého auta?
Jaké auto bylo odhlašováno?
Jakého převodu se týkala zmiňovaná plná moc?

Z obecného pohledu mohu celkem s určitostí tvrdit, že pouhé dopodepsání se na kupní smlouvu za druhou osobu není úmyslným TRESTNÝM činem.

Každopádně je, ale takováto kupní smlouva NEPLATNÁ a vy můžete tuto neplatnost celkem úspěšně napadnout, a to oznámením na dopravní inspektorát a nebo podáním žaloby k soudu.

Co se týká půjčených peněz, tak doporučuji, abyste (bývalou) kamáradku písemně vyzvala k vrácení pěněz a pokud nebude reagovat, tak podala žalobu k soudu.

Další odpovědi
cukrar

ano, spáchala.