ElonMusk

Podporujete návrh ODS, aby každému byl vyplacen 1 milion Kč?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

ODS už neví, co by plácala. Jako každá opozice jen kritizuje, nikdy nespolupracuje, vše odsuzuje. Vlastně každá strana je automaticky negativně naladěna vůči všem ostatním stranám (i když jsou třeba všechny ve vládě, v koalici), takže bychom to ODS a jejím představitelům neměli mít za zlé.
Vyplatit důchodcům 5 až 6 tisíc je podle ní prý „předvolební korupce“ ze strany ANO. Hlavně spíš jen žárlí, že nejsou vůbec populární a jejich někdejší vliv a šance ve volbách jsou ty tam.

Další odpovědi
Vojta24

Každému snad musí být jasné jak to Fiala myslel. Babiš se rozhodl že si před volbami koupí hlasy důchodců tím že jim jednorázově přihraje 6 tisíc. To je samozřejmě nezodpovědný a čistě populistický tah. Vyloženě si z rozpočtu kupuje hlasy a nám všem na dluh, asi vám nemusím připomínat kolik stovek miliard bude letošní dluh rozpočtu. Je to tak absurdní, že se na to dalo reagovat snad jen tím, že přijdete s návrhem lidem rozdat rovnou každému po milionu, protože když už teda absurdně plýtváme a rozhazujeme, proč se do toho neobout pořádně.

anonym

Pokládám to za ironickou reakci na připravované finanční akce ze strany vlády. Tento návrh nemůže projít a ODS to moc dobře ví. Jako pravicová strana má hájit vyrovnaný a stabilní rozpočet a nikoliv sypání peněz.

Lgee

Asu už vím koho budu volit..

Kepler

Jen si jejich šéfík dělal srandu z Babiše. Miliardy sem, miliardy tam, už se u nás prošustrovalo daleko víc. A nemyslel to pro všechny, ale jen pro důchodce. Ne, že by to bylo chytré, ale nepohrdnul bych. Aspoň bych zimu svého života prožil na Bora Bora.

dudu

Generál Mandel by na adresu ODS řekl: „chce se mně zvracet“!

Alesh

Mě by to zajímalo jako takový experiment, co by to vyvolalo (inflace, ceny v obchodech, nemovitostí atd.). V konečném důsledku by se to po nějakých výkyvech, nejspíš vrátilo no normálu (inflace by to srovnala), i když by ten normál vypadal trochu jinak, než vypadá dnes.

paul1

Co bych dělal, kdybych dostal milion? Přepočítal bych si ho (to je přibližný citát z nějakého filmu, tuším francouzského, hraného v kinech za šerého dávnověku, když jsem byl ještě mlád)

Kryšpín

Nebylo by to špatné poněvadž jeho rodná strana po Velkém sametu spolu s růžospolkem rozhazovala i desetimiliony pro své kámoše a na výrobu milionářů, kteří nýní částečně vládnou v české kotlině.

arnoldek

ano, schvaluji to a těším se

Gonfaloniér

Veškerá Fialova strategie, podobně jako Kalouskova, je založená na antipatii a podkopávání rozohdnutí ostatních (Babiše, ANO, vlády a většiny ostatních politických stran).

Pepa25

Babišova strategie je zase založena na populismu, ať to stojí, co to stojí (na penězích, důvěře lidí ve stát na čemkoliv).

Emefej

A jak by se podle tebe měla opozice chovat? Doby opoziční smlouvy už jsou dávno pryč.