rona

Z čeho se vypočítá podpora v nezaměstnanosti?

Dobrý den potřebvala bych se na něco zeptat ohledně podpory v nezaměstnanosti, k 31.4 jsem dostala výpověd v práci s 3 měsičním odstupným,ale od 15.4 –8.10 jsem byla na nemocenské, k 13:10 jsem nastoupila do nového zaměstnání kde jsem bohužel zustala jen do 20.10 moje otázka je z čeho mi bude vypočítana podpora na ÚP? v novém zaměstnání jsem byla na zkrácený uvazek jen 3 dny a přibliž vydělaná částka byla napsaná 6100 mohl by mi to někdovysvětlit zda to počítají z puvodníh zaměstnání kde jsem byla 13 let, nebo nemocenské? nebo nového zaměstnání kde jsm byla 3 dny? moc děkuji Romana ná jsem

Nejlepší odpověď
ivzez

Jestli jste se do tří dnů po skončení zaměstnání zaregistrovala na ÚP, vypočte se podpora z pravděpodobného čistého výdělku z nového zaměstnání. Protože jste
v novém zaměstnání jste neodpracovala 21 pracovních směn, není z čeho stanovit průměrný výdělek. Proto musí zaměstnavatel potvrdit výdělek pravděpodobný.

Předchozí zaměstnání Vám pomůže „jenom“ dobou důchodového
pojištění, k výdělku v něm se přihlížet nebude.

_______

Doplňuji:

V případě pozdější registrace by pravděpodobně šlo
o výpočet podpory z průměrného výdělku v národním
hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí 2014.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Z posledního zaměstnání. Mám však obavy, že výpočet bude krácen, jelikož jsi ukončila zaměstnání sama (kde jsem bohužel zustala jen do 20.10).

simir7

Dobrý den.Zaměstnavatel vám potvrdí pravděpodobný výdělek i kdyby jste pracovala jediný den.

rona

právě že jsem s zaregistrovala na uřadu práce až po 8 dnech, jelikož jsem mezi 20–29.10 2 dny pracovala ,,jako " na zaučení jinde ale samozdřejmě bez jakékoliv smlouvy takže jsem zmatená ? bude se to počítat tedy z té poslední 3 denní práce a přibližného výdělku 6100,–?Vepište odpověď…

ivzez

Dáte nám prosím vědět, jak to dopadlo?
Myslím, že by to mohlo zajímat více lidí
v podobné situaci.

ivzez

Rono, buďte prosím pečlivější v uvádění vstupních informací.
Pokusím se Vaše informace shrnout (když tak mne opravte):

Obdržela jste výpověď od zaměstnavatele. Zaměstnání mělo skončit 30. dubna, ale protože jste 15. dubna onemocněla, prodloužilo se zaměstnání o dobu nemoci, takže skončilo až 8. října.

13. října jste nastoupila do nového zaměstnání,
které jste 20. října zrušila ve zkušební době.

Na ÚP jste se zeregistrovala 8 dnů po ukončení nového zaměstnání.

Je-li tomu tak, budete mít v případě, že splníte podmínky pro přiznání podpory, nárok na tzv. „minimální“ podporu:

  • první 2 měsíce 3.777,– Kč
  • další 2 měsíce 3.022,– Kč
  • po zbytek podpůrčí doby 2.770,– Kč

____

Víte, že pokud někam nastoupíte bez písemné pracovní smlouvy, DPČ nebo DPP, hrozí Vám pokuta za práci na černo od 10.000 Kč?

JájsemRaibek

Co znamená, že ná jsi?