Avatar uživatele
rona

Z čeho se vypočítá podpora v nezaměstnanosti?

Dobrý den potřebvala bych se na něco zeptat ohledně podpory v nezaměstnanosti, k 31.4 jsem dostala výpověd v práci s 3 měsičním odstupným,ale od 15.4 –8.10 jsem byla na nemocenské, k 13:10 jsem nastoupila do nového zaměstnání kde jsem bohužel zustala jen do 20.10 moje otázka je z čeho mi bude vypočítana podpora na ÚP? v novém zaměstnání jsem byla na zkrácený uvazek jen 3 dny a přibliž vydělaná částka byla napsaná 6100 mohl by mi to někdovysvětlit zda to počítají z puvodníh zaměstnání kde jsem byla 13 let, nebo nemocenské? nebo nového zaměstnání kde jsm byla 3 dny? moc děkuji Romana ná jsem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3091 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Jestli jste se do tří dnů po skončení zaměstnání zaregistrovala na ÚP, vypočte se podpora z pravděpodobného čistého výdělku z nového zaměstnání. Protože jste
v novém zaměstnání jste neodpracovala 21 pracovních směn, není z čeho stanovit průměrný výdělek. Proto musí zaměstnavatel potvrdit výdělek pravděpodobný.

Předchozí zaměstnání Vám pomůže „jenom“ dobou důchodového
pojištění, k výdělku v něm se přihlížet nebude.

_______

Doplňuji:

V případě pozdější registrace by pravděpodobně šlo
o výpočet podpory z průměrného výdělku v národním
hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí 2014.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Z posledního zaměstnání. Mám však obavy, že výpočet bude krácen, jelikož jsi ukončila zaměstnání sama (kde jsem bohužel zustala jen do 20.10).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
simir7

Dobrý den.Zaměstnavatel vám potvrdí pravděpodobný výdělek i kdyby jste pracovala jediný den.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
rona

právě že jsem s zaregistrovala na uřadu práce až po 8 dnech, jelikož jsem mezi 20–29.10 2 dny pracovala ,,jako " na zaučení jinde ale samozdřejmě bez jakékoliv smlouvy takže jsem zmatená ? bude se to počítat tedy z té poslední 3 denní práce a přibližného výdělku 6100,–?Vepište odpověď…

před 3091 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Dáte nám prosím vědět, jak to dopadlo?
Myslím, že by to mohlo zajímat více lidí
v podobné situaci.

před 3090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Rono, buďte prosím pečlivější v uvádění vstupních informací.
Pokusím se Vaše informace shrnout (když tak mne opravte):

Obdržela jste výpověď od zaměstnavatele. Zaměstnání mělo skončit 30. dubna, ale protože jste 15. dubna onemocněla, prodloužilo se zaměstnání o dobu nemoci, takže skončilo až 8. října.

13. října jste nastoupila do nového zaměstnání,
které jste 20. října zrušila ve zkušební době.

Na ÚP jste se zeregistrovala 8 dnů po ukončení nového zaměstnání.

Je-li tomu tak, budete mít v případě, že splníte podmínky pro přiznání podpory, nárok na tzv. „minimální“ podporu:

  • první 2 měsíce 3.777,– Kč
  • další 2 měsíce 3.022,– Kč
  • po zbytek podpůrčí doby 2.770,– Kč

____

Víte, že pokud někam nastoupíte bez písemné pracovní smlouvy, DPČ nebo DPP, hrozí Vám pokuta za práci na černo od 10.000 Kč?

před 3090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Co znamená, že ná jsi?

před 3091 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek