bauerlukin

Podmínky vrácení 1803 Kč od Pojišťovny MV 211

Dobrý den, chtěl bych vědět, za jakých podmínek mi pojišťovna mv 211 vrátí 1803 Kč, které jsem jim poslal na všeobecné zdr. pojištěni, kvůli tomu, že jsem byl v srpnu na brigádě, vlastně doteď jsem. Díky

Odpovědi
ivzez

Podmínky byste měl najít na webu své zdravotní pojišťovny.

Posílat zdravotní pojištění „kvůli brigádě“ je podle mne nešťastný obrat,
nevystihuje důvod (skutečnost), navíc zákoník práce nezná slovo „brigáda“.

Šlo o pracovní smlouvu nebo DPČ (v obou případech by zdravotní a sociální pojištění za srpen odeslal v září zaměstnavatel). Případně mohlo jít o DPP,
u níž záleží na výši odměny. Při odměně 10.001 Kč měsíčně (nebo více) by
opět pojištění odeslal zaměstnavatel.

Jste-li student, neměl byste v případě, že byste po celý srpen pracoval
na DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně, status studenta a zdravotní
pojištění byste si musel uhradit sám (jako OBZP).

Pepa25

Proč by ho měla ZP vracet ? To jste jim ho poslal jako samoplátce? Nebo bylo sraženo zaměstnavatelem?

bauerlukin

Jsem na dohodě o provedení práce, zaměstnavatel pojištění neplatil, takže jsem si ho zaplatil sám.