kablik

Podle jakého zákona fotografují turisté?

Chodil jsem po Karlově mostě a byl jsem nejméně dvacet krát fotografován, ne sice záměrně, protože zamnou byly sochy ale přesto určitě v záběru jsem byl, můžu si někde stěžovat?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Stěžovat si můžeš leckde. Fotografování žádný speciální zákon neupravuje, řeší to občanský zákoník 89/2012 Sb. Před chvílí se tu řešila podobná otázka: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-funguje-zakon-o-fotografovani

Další odpovědi
Muffz

kdysi jsme fotografum schvalne skakali do fotek, at jim to zkazime, ted je budem zalovat. Nova doba.

cukrar

Myslíte stěžovat si, že někdo fotí most a vy tam budete? To snad nemyslíte vážně se stížností.
Stěžovat si můžete doma v koutku, nikde stížnost nepřijmou.
Pokud se ale Váš obličej objeví někde na internetu a jindne, třeba na ploše, máte právo na stížnost.

Přeci nezakážeme focení památek, nebo jejich uzavírání, aby se mohli fotit bez lidí.

mosoj

Kdyby jsi přemýšlel, tak se uhneš.