9uejsban

Podle čeho vybírat bluetooth reproduktor? A jaký vliv má frekvence a výkon?

  1. Podle čeho vybírat bluetooth reproduktor? Většinou se dívám na výkon, výdrž, frekvenci a funkce jako TWS a microsd.
  2. Jaký význam mají frekvence u reproduktorů a jak moc bude rozdílný zvuk při 20Hz-20kHz a 60KHz-16KHz
  3. Jaké nejlepší poměr cena výkon reproduktory na Bluetooth doporučte?

Odpovědi
Dochy

  1. Podle toho co potřebuješ. Jen pro své pohodlí, pro rodinu, nebo pro zahradní párty?
  2. víceméně jde o kvalitu podání zvuku. Přesněji jaké frekvence zvládne reprodukovat s dostatečnou přesností. Obvykle se bere tuším frekvenční pásmo, kde pro které je reprodukovaný tón maximálně o 3dB slabší než ten nejsilněji reprodukovaný. 20Hz-20kHz znamená, že dokáže dostatečně věrně reprodukovat frekvence od 20Hz do 20kHz. To podle mně zahrnuje víceméně vše důležité. V případě 60Hz – 16kHz (předpokládám, že 60kHz je překlep) už bude chybět velká část basů – těch 60Hz už je dost vysoko. 16kHz by mi zas tak nevadilo, 16kHz stejně slyší málokdo.
  3. neodpovím. To je subjektivní. Navíc „nejlepší poměr cena-výkon“ – mno zkrátka právě ten nejlepší 😉 ale Tobě nepůjde o poměr, ale o to aby to hrálo dostatečně kvalitně a dostatečně silně a ještě za peníce, které můžeš obětovat.

Dej dohromady co od toho reproduktoru požaduješ a pak se zkus poradit s někým kdo tomu hoví (ideálně někoho, kdo není finančně zainteresován na Tvém nákupu 😉

Jakub Tlapal

A proč se nepodíváš na nějaké srovnání repráků, když nevíš, jak je máš vybrat? Tam budeš mít všechno seřazené, zhodnocené a vybrat si pak nebude problém. Já to tak dělám u všeho, Když nemám osobní zkušenost, nebo nevím, jakou značku chci, tak si nechávám všechno srovnávat a až pak si vyberu.