Avatar uživatele
9uejsban

Podle čeho vybírat bluetooth reproduktor? A jaký vliv má frekvence a výkon?

  1. Podle čeho vybírat bluetooth reproduktor? Většinou se dívám na výkon, výdrž, frekvenci a funkce jako TWS a microsd.
  2. Jaký význam mají frekvence u reproduktorů a jak moc bude rozdílný zvuk při 20Hz-20kHz a 60KHz-16KHz
  3. Jaké nejlepší poměr cena výkon reproduktory na Bluetooth doporučte?

Zajímavá 0 před 46 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

  1. Podle toho co potřebuješ. Jen pro své pohodlí, pro rodinu, nebo pro zahradní párty?
  2. víceméně jde o kvalitu podání zvuku. Přesněji jaké frekvence zvládne reprodukovat s dostatečnou přesností. Obvykle se bere tuším frekvenční pásmo, kde pro které je reprodukovaný tón maximálně o 3dB slabší než ten nejsilněji reprodukovaný. 20Hz-20kHz znamená, že dokáže dostatečně věrně reprodukovat frekvence od 20Hz do 20kHz. To podle mně zahrnuje víceméně vše důležité. V případě 60Hz – 16kHz (předpokládám, že 60kHz je překlep) už bude chybět velká část basů – těch 60Hz už je dost vysoko. 16kHz by mi zas tak nevadilo, 16kHz stejně slyší málokdo.
  3. neodpovím. To je subjektivní. Navíc „nejlepší poměr cena-výkon“ – mno zkrátka právě ten nejlepší 😉 ale Tobě nepůjde o poměr, ale o to aby to hrálo dostatečně kvalitně a dostatečně silně a ještě za peníce, které můžeš obětovat.

Dej dohromady co od toho reproduktoru požaduješ a pak se zkus poradit s někým kdo tomu hoví (ideálně někoho, kdo není finančně zainteresován na Tvém nákupu 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

A proč se nepodíváš na nějaké srovnání repráků, když nevíš, jak je máš vybrat? Tam budeš mít všechno seřazené, zhodnocené a vybrat si pak nebude problém. Já to tak dělám u všeho, Když nemám osobní zkušenost, nebo nevím, jakou značku chci, tak si nechávám všechno srovnávat a až pak si vyberu.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika