dudu

Podělíte se prosím o zkušenost s níže uvedenou řetězovou pilou?

Protože štěstí údajně přeje připraveným, rozhodl jsem už nyní pořídit si další posilu na zahradu. Jedná se o motorovou pilu Hecht 929, která snad představuje skvělého pomocníka k výchovné prořezávce ovocných stromů a řezání materiálů několikrát do roka. O názory zkušených žádám proto, že od toho výrobku neočekávám zázraky, ale přece jenom recenze se mně jeví jako až příliš rozporuplné.

Nejlepší odpověď
mosoj

https://pily.he­ureka.cz/hecht-929/recenze/
Řezat, řeže. Je malá a není stavěná na trvalou zátěž. Víc se od toho zřejmě čekat nedá.

Další odpovědi
bolak

Ten odkaz na heureku co poslal mosoj si pročti, ale je dobré si rozkliknout všechny recenze, ne jen ty ověřené > https://pily.he­ureka.cz/hecht-929/recenze/?s=6#re­views

Jestli se ti to nechce číst a chceš to schrnout, tak kvalita pily odpovídá ceně (je to levná pila), a negativum je že se pila při delší práci přehřívá, což potvrzuje i Hecht, když píše „..díky kompaktním rozměrům se pila stala velice oblíbenou a spousta uživatelů ji používá i k přípravě palivového dřeva. Přestože to v zásadě nedoporučujeme, i v tomto směru se pila mnohým osvědčila je však nutné především v horkých letních měsících dělat při řezání pravidelné pauzy, aby se pila mohla ochladit.“

Další recenze k pile najdeš zde:
https://www.ma­ll.cz/motorove-pily/hecht-929?tab=reviews
https://www.al­za.cz/recenze/hecht-929-4653575.htm

https://www.ma­ll.cz/motorove-pily/hecht-929-880679?tab=dis­cussion

Podobné vlastnosti jako má ta tvoje mají i tyto dvě s mnohem lepšími recenzemi:
https://pily.he­ureka.cz/green­works-gwcs-2425-a/specifikace/#sec­tion
https://pily.he­ureka.cz/profi-tools-et1105/specifi­kace/#section
Akorát jsou teda obě akumulátorový. Pilám vůbec nerozumím mimochodem 🙂

orwell

Konkrétně s tímto typem pily zkušenosti nemám, ale jinak by s řetězovými pilami byly (neříkám, že bohaté). Pokud mohu radit, tak pily s cenou kolem 2 000,– Kč nekupovat! A už vůbec žádné od podomních obchodníků za výhodné ceny (jedná se zpravidla o repliky pro pár použití a bez záruky). Akumulátorové pily jsou poměrně těžké a akumulátory drahé. Jejich kapacita umožňuje jen kratší práci a nejlépe v místech, kde je možnost připojit nabíječku k síti. Důležitý parametr, který často výrobce neuvádí, je rychlost řeťězu. Nechal jsem se doběhnout a zakoupil jednu takovou a posléze jsem zjistil, že řezná rychlost řetězu byla tuším 1,9 m/s. Taková pila místo řezání „kouše“ a odskakuje od větví. Prostě nedá se s tím vůbec pracovat! Nechápu, jak se něco takového může vyrábět a prodávat. Myslím si, že rychlost řetězu by měla být tak min. 3 až 4 x vyšší. Další důležitá věc je automatické mazání řetězu! Některé pily mají jen takové ručně ovládané „kapátko“. Pro práci na zahradě v blízkosti domu by byla akumulátorovka fajn. Nemusíš míchat benzín s olejem, nemusíš tahat za šňůrku a opakovaně se pokoušet o start, elektromotorek je proti spalovacímu jednoduchý a téměř bezporuchový. Ale skutečně dobrá, nebo alespoň použitelná je drahá. Často prodávají akumulátor s nabíječkou zvlášť, aby cena za pilu byla „opticky“ přijatelná. Takže jsi správně volil „benzínovku“. Typ, který uvádíš, ve mně nevzbuzuje příliš důvěru, ale před pár dny jsem viděl tuto, která mě zaujala: Oleo-Mac GST 250 v akci u Mountf. za 8 500,– Kč. Je to dost, ale výkon 1 kW, otáčky asi 13 500 /min, takže řezná rychlost bude dostatečná, i když není uvedena. Zdvih. objem asi 25 cm3, hmotnost kolem 3 kg, délka lišty 25 cm. Měl jsem ji v ruce a paráda! Servis zajištěn. Je sice dražší, ale myslím, že by se vyplatila. Já mám pro práci v lese pořádnou Husqvarnu, ale záda bolí,… Na manželku je těžká a má dost velkou kompresi – tudíž obtížné startování pro ženskou ruku. Mně to problém nedělá. Myslím si, že by ta GST 250 byla na odvětvování a probírky dostačující. Na kácení větších stromů to ale rozhodně není. Tak to zvaž a zamysli se, když už jsem si s tím psaním dal takovou práci :)

bolak

Jen raději dodávám po druhé i do diskuze, pilám vůbec nerozumím, takže kdybys koupil kvůli mě blbě, tak nemáš zač..