Dury

Podání žaloby viz. otázka před

Vysvětlení věci : Dobrý den, měl bych velice závažný dotaz. Mému dlouhodobému kamarádovy se stala taková věc, že v místě jeho bydliště někdo rozvěsil plakáty s nabídkou GAY sexuálních služeb s jeho jménem,fotkou­,telefonem a byli tam i útržky s telefonem, dále o něm někdo sprejoval v místě bydliště že je gay a takové ty blbosti, nahlásil věc na PČR, ale píši to z toho důvodu, že mě uvedl jakožto toho co to vše dělal + mého kamaráda. + Sprajerství je trestný čin (2roky) Je to od něj rána do zad. Nic takového jsem nedělal, byl jsem na výslechu u policistů a tam mi sdělili za co jsem „žalován“. Žádnou ze jmenovaných věcí jsem nedělal ani já ani kamarád, a to se ještě mstil tím způsobem že pomlouval, chlubil se že nás udal atp. Chtěl bych se zeptat jestli se dá nějak bojovat proti takovémuto zesměšnění před pro mě celkem podstatnými známými. Poraďte prosím na koho,kdy a kam bych se měl obrátit, když se dál nechci nechat bezdůvodně urážet, nemám ani čas chodit na výslechy na které jsem zván kvůli jeho křivému obvinění. Děkuji

Doplněna:
Popřípadě jak a na koho se obrátit kdybych chtěl podat na dotyčného žalobu. Jak to probíhá atp. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Na oddeleni policie v miste vaseho bydliste. Tam jim vse reknete a oni to s vami sepisi. Dotycnemu mozna hrozi pokuta , ale nevim jiste.