gloglogkocz

Počítají se do ukončení základní školní docházky i letní prázdniny?

Dobry den, mam dotaz. Chtel bych pristi rok na brigadu, a samozrejme musim mit zakončenou základní školní docházku… No a teď právě nevím jestli se do toho počítají i letní prázdniny…

Děkuji a přeji hezký den!

Nejlepší odpověď
seraphico

Poopravím trochu Drapa, leč něco jako základní školní docházka neexistuje. Je buď povinná základní docházka, nebo základní vzdělání.

Z Vašeho dotazu tedy není stoprocentně zjevné o které variantě se bavíme, ale počítám, že se bavíme o povinné základní docházce. Pokud ano, tak ta nemusí nutně končit devátou třídou. Podmínkou pro úspěšné zvládnutí povinné základní docházky je odchození si devíti školních roků, bez ohledu na to, jestli žák propadl a tudíž úspěšně neukončil devátou třídu a nemá základní vzdělání.

Ve Vašem případě školní rok končí 30. června:

"Splnění povinné školní docházky
§ 43

Žák splní povinnou školní docházku uplynutím období školního vyučování ve školním roce, v němž dokončí poslední rok povinné školní docházky."

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-561#p43-1

Další odpovědi
Drap

Ukončením deváté třídy