kodl67

Počítá se ZVS (vojna) do odpracovaných let potřebných k odchodu do důchodu?

Nejlepší odpověď
autacek

Ano, počítá se jako náhradní doba, má to však háček, součet všech náhradních dob je omezený, takže by ses teoreticky mohl dostat do situace, jako by se vojna nepočítala.

Další odpovědi
Dochy

Doufám, že ano.

ivzez

Ano, počítá.

Myslím, že málokdo má tolik náhradních dob,
aby se mu vojna nezapočetla.

Edison

Pokud vím, tak ano. Jedna podmínka tam ale byla a to, aby dotyčný nastoupil do zaměstnání ještě před vojnou. Já odmaturoval v květnu a v září jsem šel na vojnu. Hned po maturitě jsem nastoupil do práce, ale v r. 1989 to nebyla nutnost a dost kluků odložilo nástupy, že až po vojně, ptz hned na ni jdou. Ale nevím, jak to dopadlo.