Avatar uživatele
22aa

Po připojení ac adapteru do proudu kazetový walkman neodpovídá (páska se netočí,nejde ani rádio) Proč?

Dobrý den.
Prosím když připojim walkmana do adaptéru tak nejde kazeta ani nehraje rádio a nabaterky to mi jde normálně?
Mám od paní asistentky aiwa ta123 kazetový přehrávač. na pásky v kazetě.
Není to tím že je adaptér moc silný (víc voltů)?
Děkuji. 22aa.

Upravil/a: 22aa

Zajímavá 0 před 1727 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Na adaptéru je vyznačeno jaké dává napětí a maximální proud DC. Pokud dává napětí nižší, tak walkman nepojede, pokud vyšší, hrozí jeho zničení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Na walkmanu je určitě napsáno, jaké napájení na něj připojit. Pozor, je tnutné rovněž použít adaptér, který dá proud potřebný pro chod přístroje. A nakonec pozor na polaritu!! Některé přístroje měly napájení obrácené!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Napáječ může být vadný, přetížený, může být obrácená polarita, může být vadný přepínací kontakt v konektoru… Závad může být víc, žádnou ale není možné zjistit bez měření. Podle znění otázky to vypadá, že nemáš čím a nejspíš ani nevíš jak, tak doporučuju obrátit se na někoho zkušenějšího. Nesystematickým zkoušením to nejspíš neopravitelně zničíš.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

Dal jsem tam i 5v a nejede vůbec.

před 1727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Na walkmanu je určitě napsáno, jaké napájení na něj připojit. Pozor, je tnutné rovněž použít adaptér, který dá proud potřebný pro chod přístroje. A nakonec pozor na polaritu!! Některé přístroje měly napájení obrácené!!

před 1727 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika