Po kolika dnech od oplodnění se dá spolehlivě určit těhotenství za pomoci testu?

Nedávno mě zarazila otázka od mého muže, kdy se zeptal po kolika dnech od nechráněného pohlavního styku, lze poznat těhotenství za pomoci těhotenského testu. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela. Trvá to den? dva? nebo týden? jak dlouho vlastně?

Odpovědi
Malvína

U každého těhotenského testu je tato informace uvedena v příbalovém letáku.
Nicméně přikládám výňatek z článku na internetu.

Kdy je tedy nejvhodnější udělat si první těhotenský test? Při všech zcela ideálních podmínkách byste mohli první náznaky druhé čárky na testu znát už po 9 dnech od ovulace čili 9 DPO (DPO = den po ovulaci)

No, protože vajíčko většinou potřebuje na dostatečné uhnízdění a následnou produkci hCG delší dobu, doporučuje se provést test až v 1. den zdrží menstruace, cca. 13 až 14 DPO.

ALE POZOR! Podle některých odborníků mohou být ještě i tyto výsledky klamavé. Pokud totiž vajíčko není dostatečně uhnízděné, případně ho tělo nepřijme, může dojít k jeho uvolnění a zaniknutí tím, že dostanete pozdější menstruaci.

Zdroj: https://www.hap­pymum.cz/teho­tenstvi/kdy-nejdrive-ukaze-test-tehotenstvi/

SuzanKa

Já jsem třeba na IVFku a test jsem si měla udělat až po 14 dnech od tranferu. Test negativní, ale z krve jasné těhu… Je to individuální.

Lurenka

Tak to je supr… To je ale zajímavý, že test nevyšel pozitivně… To by mě asi kleplo :D Ale krev nelže, no :)

GabulkaA

Aha, to je docela zajímavé… Kde jsi byla na IVFku?

Cizecek.M

Já se chystám na IVF Kliniku Zlín. Jednak tady, ale i jinde jsem viděla jen pozitivní zkušenosti :) Tak vsadím na tuto kliniku :)

walerianecek

Ahoj, ty jsi tam byla na IVFku nebo darovat vajíčka? Ta klinika je hodně doporučuvaná a má výborné recenze. Ty jsi tam byla spokojená jak?

Lurenka

Je to zajímavý, ale taky jsem se s tím setkala. Ona ta krev je prostě nejspolehlivější :)

SuzanKa

Taky jsem se divila, ale je to tak… Byla jsem na https://www.ivf-zlin.cz. Jo a i tt sedí jinak :D

GabulkaA

Jojo, je to tak… Taky jsme to pozorovala, když kamarádka byla těhotná :D Je to zajímavý, ale tak to prostě je, no :) Ale tak jako doktoři vědí, co dělají :)