Avatar uživatele
Steve90

Za jak dlouho po extrakci zubů si můžu dát alkohol?

Dobrý den,
5.12. v 19:00 hodin mi vytrhnuli 4rku dole,kde byl pod ni velky zanet a dale dole ,,stolicku,,
Napichali mi mnoho injekci,jelikoz ta stolicka se mlademu zubari zalomila,tak ji musel rozvrtavat a vytahovat postupne,coz bolelo…
vcera jsem jeste plival trochu krev pres den,poboliva mi to i dnes,neni to zadna velka bolest,ale je to spise neprijemne,proto hlavne pred spanim si davam Ibuprofen 400 mg,ktery sice bolest uplne neutisi,ale aspon tak nejak lze fungovat,premyslim ze zakoupim si Valetol…ale chci se zeptat..

Doktor mi rekl, ze kdyz mi to bude pobolivat, tak mam to resit brufeny, ibalginy atd., ale bolet by to nemelo… Dale ze nemam 24 hodin kourit, pit alkohol, horke napoje, polevky, mit fyzickou zatez… Chapu… Nic z toho jsem nedelal…
Zato dnes bych, pokud se vydari a uskutecni oslava, si rad dal nejakeho panaka nebo vice…
Myslite, ze muzu?
Dekuji za odpoved

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? cappuccino před 143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Pokud se rána hojí (nejsou komplikace) a pokud nebaštíš antibiotika, tak proč ne? Je to již skoro 3 dny. 🙂
Jen si dej majzla na kombinaci Valetol-alkohol (případně jiný oblbovák), pokud už nemáš vlastní zkušenost (lidé reagují různě). Raději bych se tomu Valetolu vyhnul, pokud lze. Což by MĚLO jít dosti snadno, po takové době po extrakci.

(Názor zasílá zkušený samoléčitel a sebechirurg! 😉 Přirozeně s „microsoftím dodatkem“ – souhlasíte dobrovolně [vše na vaše vlastní triko] a my za nic neručíme! 😁 😁 😁 )

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

24 hodin jsi dodrzel, rana se ti zaceluje a alkohol je svym zpusobem i dezinfekce.
Pokud vynechas ty prasky, myslim, ze to neni problem!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
OSHO

Po extrakci zubu je důležité dodržovat pokyny svého lékaře a postupovat podle jeho doporučení.

Alkohol může ovlivnit proces hojení a zvyšovat riziko komplikací. Je tedy obvykle doporučeno omezit nebo vynechat konzumaci alkoholu po chirurgických zákrocích, včetně extrakce zubu. Alkohol může také negativně interagovat s léky, které vám lékař mohl předepsat nebo které užíváte na bolest a hojení.

Pokud máte pochybnosti, nejlepší je se poradit s lékařem, který vám provedl zákrok. Pokud máte v plánu oslavovat, mohlo by být rozumné vyčkat alespoň do doby, než se uzdravíte a dostatečně se zotavíte po zákroku.

Pamatujte, že každý pacient může mít odlišné potřeby a reakce, a proto je vždy nejlepší se poradit přímo s lékařem, který zná váš konkrétní případ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Notorda to má těžké, já bych to klidně několik dnů vydržel. Žádný problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Je lepší se vyhnout alkoholu alespoň 48 hodin po extrakci zubu. Alkohol může způsobovat zvýšené krvácení a také zpomalit proces hojení. Pokud máte stále krvácení nebo bolest, bylo by nejlepší zdržet se alkoholu až do doby, kdy se tyto příznaky úplně zastaví. Vyhněte se také kouření, které může způsobit suchou dutinu, což je stav, kdy se krevní sraženina, která se tvoří po extrakci zubu, rozpustí nebo se pohnouta, což vede k bolesti a zpoždění hojení. Pokud si nejste jisti, je vždy nejlepší poradit se se svým zubním lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak počkat, tohle je žádoucí, tohle se po vytržení zubu dokonce DOPORUČUJE (nějaké ty frťany). Máš blbé, že polykáš bobule, bo buď bobule, nebo chlast. Obojí dohromady se ekluje, chápeš? Takže si vybírá každý sám, dle vlastního nejlepšího vědomí a svědomí!

(A opovaž se vymluvit se na bolest, bo to budou jen báchorky pro holčičky. Děkuju.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Steve90

cappuccino:

Dekuji za odpoved :)

Tak uvidime,ono prasek si do vecera radeji nevezmu,posledni Ibuprofen jsem mel kolem seste hodiny rano,tak vecer uz by nemel byt problem :)

Co se tyce dezinfekce…Tak otec a jeden znamy mi rekli,ze kdyz jim trhaly zuby,tak chvili po tom,hned to vyplachnuly v hospode vodkou a kupodivu nic z toho nemeli,akorat kocovinu :D Ze dnes zbytecne se bojim,ze v dire je krevni srazenina,takze se to hoji..

Avatar uživatele
Steve90

elkon:

Velice dekuji za ,,chytrý,, příspěvek…
Notorik urcite nejsem,nepiju kazdy vikend,jenze je dnes oslava,ktera je jednou za rok a nechci tam byt o nealku a ostatnim tam sedet na ocich jakoze ,,o nicem,, To tam nemusim byt vubec,ale doma sedet nechci sam a preci jde o to,neurazit oslavence…Tak nejaky panaky chci si dat na slusnost

Avatar uživatele
elkon

OK, ale ten dotaz tak vyzněl, sorry. Situaci však každý pochopí. Oslava nutně neznamená, že je potřeb za každou cenu pít alkohol. Oslava je o radosti a setkávání.

Avatar uživatele
Steve90

aliendrone:¨

Tak samozřejmě pokud budu dnes chtít pít,tak Valetol si nekoupím :)) Takový zase nejsem blázen :D Ibuprofen jsem měl kolem 6 hodiny ráno dnes,takže by neměl být snad problém,když bych začal k večeru pít

Avatar uživatele
zjentek

A PROČ "takový zase nejsi blázen? Co způsobuje alkohol v kombinaci s valetolem? Já tomu moc nerozumím, děkuju.

Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Tak různě (jak píši), od NIC až po ANAFYLAKTICKÝ ŠOK. 😉 😁

Avatar uživatele
Steve90

aliendrone:

Děkuji za odpověd :)

Nemám od zubaře žádné předepsané antibiotika,jen mi řekl,jak jsem napsal výše,když to bude bolet,což by nemělo,mam si vzit ibalginy a takové no :D

Avatar uživatele
Steve90

OSHO:

Děkuji za rozsáhlou odpověd,ale v podstatě jste mi neřekl nic co bych nevěděl :))
Někde se uvádí,že alkohol se může po dvou dnech..někde po jednom dni..někde kolem 5–7 dní..

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví