Po 4 letech mi bylo telef.sděleno že dlužím za vyúčtování služeb.I když kontakt mají nikdy mi nic nepřišlo.

Nyní mi vyhrožují soudy.Mají na to právo??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Každý má právo se domáhat svého práva soudní cestou.
Jiná věc je však zda toto právo potvrdí i soud-třeba promlčení apod.

Další odpovědi
iceT

Většinou si takoví a podobní pár let počkají,at žijete v domnění,že je vše v pořádku,a pak přijde pálka kvůli pár korunám dlužné částky,taky to znám.
Jinak souhlas s ostatními.

tom004

Určitě nejste první,komu se to stalo. Určité společnosti se chovají tzv. „v rámci zákona“. Klidně nechají klienta,aby dlužil třeba 5,–Kč. Ví,že promlčecí lhůta je, např. tříletá. Před jejím skončením uplatní svůj nárok,včetně všech poplatků a úroků za opžděnou platbu a máte problém. Nejhorší na tom podle mne je,že zákon jim nijak neukládá, klienta na případný dluh upozornit. A je ještě jena věc. Většina z nás nečte podmínky smlouvy,které jsou napsány tím nejmenším možným písmem.

dědapetr

V prvé řadě byste si měl/a ověřit pravdivost telefonátu a za druhé mělo by přijít písemné vytozumění.Kaž­dopádně si zjistit fakta o vašem dluhu.