Avatar uživatele
anonym

plná moc-vypověd advokatovy

mužete mi poradit,jak udělat,porípadě zrušit plnou moc advokatovy,který me zastupuje??
a kolik stoji vypověd advokatovy?
podepsala jsem plnou moc,kde se píše,že mě zastupuje ve všech pravních věcech atd...tak to znamena,kdybych měla jit k soudu automaticky me bude ve všem zastupovat u soudu a ja se nebudu o nic starat,ze mu předvolaní přijde k soudu také?
a kdybych si našla jiného advokata,řekla mu,že jiný advokat má mou plnou moc,daby se plna moc zrušit jiným advokátem(timto/novým),šlo by to??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4280 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Samozřejmě jde to. Odvoláte svou výpověď. Nestojí to nic, jelikož tento úkon činíte vy a ne advokát. Co však musíte zaplatit jsou úkony které provedl advokát na základě plné moci než tato byla odvolána.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ostrovidka

a až tu výpověď budete dávat, samozřejmě písemně, napiště tam "výpověď advokátovi" - lépe to vypadá !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

..doplňuji předchozí (správné) příspěvky o odpověď na poslední otázečku "aby se plna moc zrušit jiným advokátem(timto/novým),šlo by to??"

Záleží na textu té nové plné moci, kde by muselo být výslovně uvedeno, že zmocňujete nového advokáta k podání výpovědi té původní plné moci a samozřejmě s přesnou identifikací této původní plné moci.

Osobně však doporučuji tu původní plnou moc vypovědět osobně a výpověď poslat doporučeně + "do vlastních rukou" původnímu advokátovi. Do doby než advokát výpověď převezme, resp. než nastanou účinky doručení (do 15 dní při případném nepřevzetí), tak do té doby je původní plná moc platná.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony