verka

Platím-li daň z nemovitosti, má obec udržovat chodník před mým domem schůdný?

Za deště je nepřebroditelný. Napsali mi, jako každý rok, že nejsou peníze.
Doplňuji:
Děkuji, rozesmáli jste mě.

Nejlepší odpověď
tom004

Tady je to sice hezky popsané,ale v praxi je to jako s povinností mít od 1.11.2011 na autě zimní pneumatiky.Zákon ukládá,skutečnost je jiná.Obce tu povinnost mají,nemají na údržbu peníze,proto se pojistili na případné úrazy,a teď jsem četl,že se může stát někomu úraz na neuklizené komunikaci,a nedostane nic,protože tudy neměl jít. ☹

http://www.na­sepenize.cz/kdo-odpovida-za-uklid-a-bezpecnost-chodniku-5706#Rychl%C3­%A1%20p%C5%AF­j%C4%8Dka%20ut%C3%A1hla%­20opasek%20spl%C3­%A1tk%C3%A1m%20o%2015%20­procent.%20Stis­kni%20ENTER!

Další odpovědi
mosoj

Z toho vyplývá že je třeba daň z nemovitosti v příštím roce zvýšit.

lukas.zmizik

to je relativni… pokud zacne padat snih tak mravne, ze deset minut po zameteni je to zase nepruchozi, pak s tim asi ani zadny zakon nic nenadela