Lukynxd

Nevíte, zda bude fungovat ve čtečce karet ohnutá karta? Vice v popisu.

Dobrý den, jsem u pojišťovny OZP. Mám ohnutou svoji kartičku pojištěnce, tudíž to nepřečte ta čtečka karet. Prý stačí zavolat a novou vám pošlou do jednoho měsíce, a to pouze v případě, že se nezměnilo jméno, příjmení, adresa… A otázkou je: Než dostanu novou, bude fungovat ta stará? Pokud víte, napište, nebo dejte odkaz, děkuji.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Platí stará karta?

Odpovědi
marci1

Karta platí, ale protože ti ji nepřečte čtečka karet, musíš si vyřídit novou (prozatím provizorní). Zajdi na svou pojišťovnu, dají ti ihned „provizorní“ kartu a novou pošlou cca do 14 dnů. 🙂

cochee

Teď, prosím pěkně, vůbec nehnidopýchám, ptám se čistě ze zvědavosti a ze zájmu. Jaký či který subjekt používá nějakou čtečku a na načtení jakých informací z průkazu pojištěnce? Můj průkaz pojištěnce totiž neobsahuje vůbec nic ke strojovému načtení – čip, magnetický pásek, ba ani nějaký čárový kód – vůbec nic.

Pepa25

Pokud vím, tak karta OZP má vzadu čárový kód. Ale netuším kdo a jak to používá …