ladislavzune

Platí stále v diplomatických kruzích toto pravidlo?

V jedné z knih jsem četl, že pokud jedna strana vypoví diplomaty, tak druhá strana, pokud se cítí vinna, vypoví menší počet diplomatů, pokud se necítí vinna, vypoví stejný počet. Vyšší počet lidí se vypovídá, pokud jde o úmyslné neoprávněné vypovězení první stranou, které se považuje za akt agrese.

Nejlepší odpověď
da ny

O takovém „stálém pravidle“, bez logiky, mnoho nevím. :D
Srovnávat počty diplomatů zemí s rozdílným počtem obyvatel (nepoměr), by bylo zavádějící. Řešení složité složité. Odveta se očekává, je logická, bez ohledu na vinu, pravdu, provokaci….

Další odpovědi
Drap

Neni to žádné pravidlo, ale zažitý zvyk. Je obvyklé, že se vyhošťuje stejný počet. Soupeření v tomto současném konkrétním případě by pro nás nebylo příliš dobré. Naše ambasáda v Rusku má celkem cca 60 lidí. Ruská v Praze má cca 120 pracovníků. Kdo by tedy v takovémto případě přetahovanou vyhrál? To jsou jen bláboly některých opozičních politiků, kteří ještě nezjistili jak to na zastupitelství funguje, že chtějí vyhošťovat stejně. Naposledy jsem s tímto vstřícným návrhem slyšel paní Pekarovou Adamovou.

Mc Merkurion

… především je si třeba uvědomit, že vyhoštěním, se nemění počet, jen za „nežádoucí“ nastoupí jiní …
… Rudovè vyhostily sice více lidí, ale diplomatů o dva méně, a ti čtyři jsou občanští pracovníci ambasády … takže diplomaticky uznali chybu, nebo jsou nevinní ???

marci1

Je to obvyklé. Ale tím, že se stalo: „vy 18, tak my 20“ dává druhá strana najevo, že se necítí vinna.

zjentek

Celý ten princip, který tady popisuješ, je oboustranné pokrytectví jaxfiňa! A není jediný. Podobných prasáren proti slušnému lidu je ve společnosti (zejména ve vládách) zaběhaných mrtě! Co ty z toho máš, že se šibuje tajtrdlíkama na hrací desce? A kdo zodpovědný za příkoří tím trpí? Diplomatické kruhy z tebe jako občana dělají jen dalšího kašpárka vhodného pro rošádu, pokud chceš správnou odpověď. Třeba dávat bacha na to, co čteme, aby z nás ostatní nehloupli. Anebo nečíst a něco si vypěstovat… druhá možnost. Anebo nejhorší variace – věřit jim, být jako oni a škodit a škodit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

„V jedné z knih jsem četl“ Pohádky ovčí babičky?