Putra

Platí se 30,– u lékaře za ukončení neschopenky?

I přesto, že jsem platila i u začátku?
Doplňuji:
(návšteva trvala cca 1min.)

Odpovědi
anonym

Jsou dvě možnosti.
Např. po chřipce se podívá do krku a zjistí že je vše ok, na naschopenku dá razítko a zaplatíš 30,–Kč protože tě vyšetřil.
Např. po zlomenině ruky, kdy chirurg napsal zprávu, že je vše ok, doktor pouze přečte zprávu, dá razítko na neschopenku a nic neplatíš, protože tě nevyšetřoval.

ahold

Pokud tě bude ještě prohlížet, tak ano. Někdy jim stačí poze razítko a to potom neplatíš nic. Vyřídí to sestra.

Wang

Jednoduchý pravidlo. Jak na Vás doktor sáhne, může chtít zaplatit 30,– Kč poplatek.
Sáhnutím se myslí (vyšetření), kdy se Vám podívá do krku, změří tlak, vyšetří pohnatem, poklepem nebo podobně.

venkovan

To záleží na ceníku výkonů který doktorům vydalo ministerstvo zdravotnictví. Pokud lékař musí napsat ukončení neschopnosti a je to zařazeno do jeho zpoplatněného výkonu, tak si musí poplatek požadovat.
Mám za to, že si neuvědomujeme, že poplatek není výmysl lékaře, a že on to má dané nějakou vyhláškou, kde z poplatněného výkonu mu těch cca 30,– Kč odečítají.