Avatar uživatele
Kepler

Platí ještě někdo z vás výhradně bankovkami a mincemi? Jak platíte nejčastěji?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, GM, dust8, aliendrone, Disraeli před 871 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Výhradne ne, ale tak na 95% bankovkami.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Výhradne v hotovosti platí už len veľmi málo ľudí. Skôr sú to tí starší.
Menšie hodnoty platím v hotovosti tými smiešnymi papierikmi a okrúhlymi plieškami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Některé firmy, a zde v okolí je jich víc, neberou platební karty. Platím kartou a hotově asi půl na půl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Předpokládám, že na 100% už asi nikdo (no, možná nějaká marginální skupina bude – bezďák apod.), nemluvě o zákonem stanovené povinnosti bezhotovostních transakcí. Já se sice snažím co to jen jde (a JE to DOST na hlavu), ale stejně mám kreditky i appku. Sorryjako, ale podrobnosti v tomhle prostě NESDĚLÍM. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Platím častěji hotovostí, ale raději platím debetní kartou. Někdy posílám mamce peníze na účet, pokud mi koupí něco, co chci. Máma to koupí s já to zaplatím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jak kdy a jak co. Větší nákupy a větší položky kartou, drobnější nákupy hotovost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Většinou hotově

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Když to jde, platím kartou. Hotovost si šetřím na případy, kdy ji opravdu potřebuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Jsou situace, kdy hotovost je skutecny poklad! Pred 14 dny vypadly v Nemecku platebni terminaly a lidi se mohli zblaznit. Bylo to pred svatkem, lidi potrebovali nakoupit a natankovat a ne kazdy obchod bral karty. A trvalo to asi 3 dny, a to po celem Nemecku!
Skoro nikdo uz hotovost nenosi. Po teto zkusenosti mam vzdycky rezervu v podo be hotovosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

aliendrone, nešťastník čo to je „o zákonem stanovené povinnosti bezhotovostních transakcí.“ môžte mi niečo o tom napísať. Viete my, čo žijeme na lazoch a v oblastiach žijúcich ešte 10000 rokov pnl, nevieme o čo ide.

Avatar uživatele
Pepa25

led: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-254

Avatar uživatele
led

Pepa25, ďakujem

Avatar uživatele
Ametyst

Led: Za koho mluvíte? Měla byste co se plateb týče rozlišit spíše život na vesnici a ve městě, než rozdělovat lidi na starší a mladší.

Avatar uživatele
led

Ametyst, otázka znela na odpovedajúcich, nie na štatistiku
„Platí ještě někdo z vás… Jak platíte nejčastěji?“
Takže mi nediktujte, ako mám odpovedať.

PS.
Pre zaujímavosť, ani vy neodpovedáte štatisticky ale o sebe a svojom okolí.

Nový příspěvek