Kepler

Platí ještě někdo z vás výhradně bankovkami a mincemi? Jak platíte nejčastěji?

Nejlepší odpověď
paul1

Výhradne ne, ale tak na 95% bankovkami.

Další odpovědi
led

Výhradne v hotovosti platí už len veľmi málo ľudí. Skôr sú to tí starší.
Menšie hodnoty platím v hotovosti tými smiešnymi papierikmi a okrúhlymi plieškami.

Ametyst

Některé firmy, a zde v okolí je jich víc, neberou platební karty. Platím kartou a hotově asi půl na půl.

aliendrone

Předpokládám, že na 100% už asi nikdo (no, možná nějaká marginální skupina bude – bezďák apod.), nemluvě o zákonem stanovené povinnosti bezhotovostních transakcí. Já se sice snažím co to jen jde (a JE to DOST na hlavu), ale stejně mám kreditky i appku. Sorryjako, ale podrobnosti v tomhle prostě NESDĚLÍM. ;) :D :D

Rokio

Platím častěji hotovostí, ale raději platím debetní kartou. Někdy posílám mamce peníze na účet, pokud mi koupí něco, co chci. Máma to koupí s já to zaplatím.

Jiří Bohumil

Jak kdy a jak co. Větší nákupy a větší položky kartou, drobnější nákupy hotovost.

xiperio

Většinou hotově

Justin1

Když to jde, platím kartou. Hotovost si šetřím na případy, kdy ji opravdu potřebuji.

cappuccino

Jsou situace, kdy hotovost je skutecny poklad! Pred 14 dny vypadly v Nemecku platebni terminaly a lidi se mohli zblaznit. Bylo to pred svatkem, lidi potrebovali nakoupit a natankovat a ne kazdy obchod bral karty. A trvalo to asi 3 dny, a to po celem Nemecku!
Skoro nikdo uz hotovost nenosi. Po teto zkusenosti mam vzdycky rezervu v podo be hotovosti.

led

aliendrone, nešťastník čo to je „o zákonem stanovené povinnosti bezhotovostních transakcí.“ môžte mi niečo o tom napísať. Viete my, čo žijeme na lazoch a v oblastiach žijúcich ešte 10000 rokov pnl, nevieme o čo ide.

Pepa25

led: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-254

led

Pepa25, ďakujem

Ametyst

Led: Za koho mluvíte? Měla byste co se plateb týče rozlišit spíše život na vesnici a ve městě, než rozdělovat lidi na starší a mladší.

led

Ametyst, otázka znela na odpovedajúcich, nie na štatistiku
„Platí ještě někdo z vás… Jak platíte nejčastěji?“
Takže mi nediktujte, ako mám odpovedať.

PS.
Pre zaujímavosť, ani vy neodpovedáte štatisticky ale o sebe a svojom okolí.