Beer4Real

Platí i pro zvířata že srdce je přibližně velké jako dlaň?

tedy odpovídala by třeba packa pejska jeho srdíčku? :)
Doplňuji:
samožřejmě nemyslím že by to přesně odpovídalo, ale prostě jestli se to dá aspoň trošku přirovnat k tlapkám žvířat :)

Nejlepší odpověď
quentos

dlaň? my jsme se tedy kdysi učili „jako sevřená mužská pěst“… otázka, jak by pes sevřel packu v pěst, aby se to poměřilo ;{)>

Další odpovědi
beer

Jen namátkou zvířata: Plazi, raby, ptáci, savci, – k čemu tu dlaň přirovnáš u užovky, ryby atd.? Srdce zvířat co do velikosti odpovídá jen potřebám konkrétního druhu, nikoli nějakému orgánu.
Například savec, který se málo pohybuje bude mít menší velikost srdce, než stejně velký savec velmi aktivní..
Takže přirovnání neplatí.

briketka10

podle srdíčka a packy pejska si
to porovnej tady na obrázku..
http://fotoatlas­pr.zs-sychrov5.sweb­.cz/cevni-soustava-psa-uceb.jpg

Drap

U zvířat to takto nefunguje. Dospělé prase má stejně velké srdce jako my.

Alesh

A u kravičky kopejtku a u rybičky ploutvičce, že? 🙂
Tento příměr lze použít jen ve specifických případech a víceméně slouží jako názorná pomůcka pro podporu představivosti. U těch savců, co mají něco jako ruce, tj. packy či tlapky to přibližně sedět bude.

terry

V zásadě a přibližně asi ano.
Přece i slon má velkou „packu“ a asi i velké srdíčko a u myšky to bude zase v menším provedení 🙂

honza19hk

Dlaň ?? tak třeba kůň má kopyta,tak ti nevím jetsli by se to dalo takhle porovnávat.