lilielilili

Pes mě pronásleduje. Cítí rakovinu?

Zdravím.

Mám jorkšíra, už asi 13 let. Nikdy si mě moc nevšímal, prostě jsme tak žili vedle sebe a i když jsem se s ním snažila navázat kontakt, raději se předemnou schoval. Zkrátka žádný mazlík.

Asi před dvěma měsíci mi byla zjištěna změna buněk na děložním čípku (předstádium rakoviny)

A je to asi týden co mě pes neustále sleduje. Spí se mnou v posteli (to nikdy nedělal) chodí za mnou kamkoliv jdu, leží mi na klíně když koukám na televizi,…
Začíná mě to znervózňovat. Je možné, že ze mě cítí rakovinu a měla bych k doktorovi, nebo jsem paranoidní?

Nejlepší odpověď
ivzez

Co se děje a co pes cítí, nevíme.

Četla jsem, že pes dokáže vycítit nějakou změnu, dokonce i změnu zdravotní
či nemoc. Ale nakolik je to pravda, nebo jestli vycítí konkrétní nemoc, …

Mně se zdá pravděpodobnější, že jste na vyjádření lékaře nějak zareagovala, něco změnila, a že pes reaguje na Vaši změnu. (Ovšem je to jenom nepodložený dohad.)

Ohledně nemoci se obraťte na lékaře.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud máte pochybnosti o své zdraví, nic Vás nestojí návštěva lékaře a budete klidná.
Je docela možné, že i Tvá pochybnost o zdraví trochu změnila Tvůj postoj ke zvířeti a ono to velmi rychle vycítí.
Soužití se zvířaty je individuální a vztah člověk-zvíře a naopak se v průběhu života většinou mění.
Já to mohu pozorovat stále, vzhledem k tomu, že žijeme ve „společné smečce“, v současné době, se sedmi psy a cca 12-ti kočkami a kocoury.:-)
A průběžně se i jejich vztah, i k mé osobě, mění. Po určitou dobu jsou více přítulná a „komunikativní“ určitá zvířata (jak psi, tak kočky), pak zase jiná.
Ale závěr, který jsi si, ze zvýšené přítulnosti Tvého starého „parda“ udělala, je, podle mne, nesmyslný.
Zvíře dokáže smutnit po člověku, pokud zemře, to je prokázáno. Ale „diagnostikovat“ chorobu, to ještě prokázáno, pokud vím, nebylo.

Edison

To, že zvířena má nějaké takové schopnosti se v nějakých ne nevýznamných procentech prokázalo. Jestli je to ale i váš případ to může říct jedině

LÉKAŘ

po důkladném vyšetření a ne „kdejakej trouba“ po internetu.