Avatar uživatele
Michal Kole

Pere se dneska ještě na valše nebo už i na nejzapadlejší vesnici mají 90letý důchodci pračku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Syd, anonym před 4365 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Naštěstí valchu znám jen jako hudební nástroj,ale pamatuji si,že na chalupě moje maminka ještě na ní prala plínky.Co se týkalo plínek-těch bavlněných,měla nedůvěru v pračku.Namáčela je,potom je vyvářela v hrnci-prádelňáku, v mýdle a drbala je na valše a sušila na sluníčku.Denní várka byla cca 40ks-pokládala jsem to za určitou formu masochizmu.Dnes se prý valcha ani nedá běžně koupit,prý je toúzkoprofilové zboží.Číňani je asi nevyrábí a u nás už asi nikdo.Mám na půdě několik kusů v různém stádiu rozkladu a závidím Drapovi tu mramorovou,to musí být úplný Lexus mezi valchami…:D
Doplňuji:
Indiáni nějak perou-všude na fotkách ze slovenských táborů jsou vidět plné šnůry prádla (a satelity).A to šatstvo většinou fasují na charitách nebo ve značkových prodejnách s nepozorným perzonálem.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Já peru na valše a ám sen všech pradlen, mramorovou valchu. Dlouho jsem ale již nepral

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Pro pár kousků mi nestojí za to pračku použít, na chalupě mám maličkou valchu a občas na ní peru. Vesnička to sice docela zapadlá je, ale do 90 mi ještě pár let chybí 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Michale, asi se budeš smát, ale ponožky dětem jsem pravidelně nejdříve vyprala na valše a potom je teprve hodila do automatky. Některé kousky prádla se díky ní prostě dokázaly odeprat, ačkoliv mi ostatní tvrdili, že se těch skvrn a špíny nezbavím. Nedám na valchu dopustit, ačkoliv jsem ji už pár let nepoužila.
Má to ale prozaickou příčinu – malé děti teď mají moje děti a někdo si tu valchu prostě „vypůjčil“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Sice jsem nenašla nic na internetu, ale jsem přesvědčená, že všude pračku nemaj. Vem si třeba jenom „indiány“ v těch jejich „rezervacích“, kde jim odstřihli vodu a elektřinu. Otázka je, jestli vůbec perou, anebo když už se to nedá nosit, tak si zajdou „koupit“ nový.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Valchuji pouze pořádné ženské kočky.
Pro praní mám mega pračku DEZA.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/517562/ima­ges_1_.jpg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

Chystáš se na velký prádlo? Skoč do potoka a budeš mít vypráno

před 4365 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek