Marty CZ

Penále na penále

Může mi zdravotní pojišťovna naúčtovat penále z pozdě zaplaceného penále..? ( již dříve vystavené za pozdní úhrady pojistného). Nehraničí to již z lychvou..?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. V okamžiku, kdy byl konec splatnosti a nezaplatil jsi, tak se z penále stal nový dluh, z kterého je možno počítat další penále. Dluhy se mají zkrátka platit včas.

Další odpovědi
Mc Merkurion

z vyměřeného penále (na rozdíl od pojistného) již žádné další penále nenabíhá
zdroj:http://www.me­sec.cz/clanky/jak-na-penale-ve-zdravotnim-pojisteni/

Mapel

Pro Drapa: z penále nemůže nikdo účtovat penále. Penále je pokuta za nezaplacené řádné pojistné. Něco jiného je, když penále je exekučně vymáhané. Tam jsou exekuční náklady, ale žádné penále. Záleží jak je to přesně napsáno.