Avatar uživatele
ReHu

Patří prázdné roličky od toalet. papíru do tříděného odpadu?

Dostala se ke mně informace, že to je již jednou recyklovaný papír a ten se znovu nerecykluje.
Doplňuji:
Logiku to má. Proč to ale není napsané třeba na těch kontejnerech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, johana 56, JájsemRaibek, marci1 před 3307 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Shodou okolností jsem o tomhletom před pár dny četl, bohužel zdroj mi „vypadl.“ ☹ Je to skutečně tak a důvodem mají být vlákna buničiny, která se recyklací zkracují a již u podruhé recyklovaného papíru jsou (respektive by byla) tak krátká, že by papír ztratil svou strukturu a pevnost a zkrátka by nedržel pohromadě.
Doplňuji:
Jo tak ten počet recyklací jsem si asi vysnil, to má quentos pravdu, za to se omlouvám, bude to více než dvě (akorát nechápu, jak se jejich počet na tom papíru pozná 😁 ) ale princip platí – zkracování papírového vlákénka. Taky souhlas s klumprtem, že tato informace chybí na kontejnerech a koneckonců celá tato otázka-odpověď dokazuje, že to je málo známý fakt.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Tak nevím, já jsem zase slyšel, že ta vlákna, o nichž píše cochee, vydrží cca 4 recyklace (potom teprve dojde k tomu znehodnocujícímu zkrácení, které se děje postupně). Nicméně mám za to, že to povysypání kontejneru ještě čeknou, protože vědí, že se vždycky najdou idioti, kteří do tříděného odpadu vyhazují směsný :{(> takže bych ji tam v klidu hodil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

To jsem jakživ neslyšel. Hážu je do kontejnerů na papír a ještě mi je nikdo nevrátil, ani mi to nevyčetl. Ani se na kontejnerech nepíše, že by tam recyklovaný papír neměl patřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ne nepatří, stejně jako třeba papírový obal na vajíčka. Recyklovaný papír ne. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
midlajs

Ja mam ty splachovaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Dovolím si dát odkaz na relevantní zdroj: http://www.jak­tridit.cz/cz/ra­dy-a-tipy/otazky-a-odpovedi/ostatni-dotazy (zajímavá je už první otázka).

IMHO patří, větší problém jsou mastné, zněčištěné nebo povoskované papíry, které tam nepatří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek