dust8

Pasovaly by 82 cm široké dveře do futer šířky 80 cm?

82cm dveře do 80cm futer.

Nebo je nutné mít 82cm futra?

Nejlepší odpověď
mosoj

To víš že jo. Je to normální rozměr do 80 zárubně. jenom si dej pozor na pravé a levé!! Dveře jsou takové na jaké straně vidíš panty, když se na ně díváš ze strany pantů.

Další odpovědi
dubraro

Pravděpodobně ano. Dveře jsou obvykle širší, než futra, částečně je překrývají.

Dochy

Musel by to být nějaký šílený atyp aby to nesedělo. 80cm rozměr který těma dveřma projde. Dveře mají trochu přesah (část je uvnitř futer, ale na jedné straně mají přesah přes futra aby škvírou nikdo nešmíroval 🙂 ty 2 cm by zhruba odpovídaly)

Pokud jsou futra či dveře z výrazně jiného období, zkontroluj si třeba i panty. Dříve se dělali masivnější a nové dveře by nešli jednoduše nasadit…

Funna

a co to je 82ky futra?…to u nás není žádná typizovaná šířka…takové ti někdo udělá akorát na zakázku…kde jsi těch 82 cm naměřil?…pokud mají 82 cm v místě, kde mají „zapadnout“ do futer, tak nepasovaly…

elkon

Počítat umíš? To jsi ty dveře dělal doma? Takové neexistují.

Hemža

ANO
Pohledem zespodu si ověřte šířku konstrukčního vlysu.
Pokud je místo, označit panty, seříznout, vyfrézovat (vyhoblovat) polodrážku a zapravit panty.
Normovaná vůle dveří je 5mm.

Zdroj: Vyučen v oboru