hippeace

„pár“ termínů (cizích slov) z biologie ke každému jen pár slov (pro představu co to zamenemá)

trachej
šroubovice
oboupohlavní
jehnědovité květenství
světlo(stíno) milné
semeník
klubíčko z laty
rumiště
bezobalné květy
lužní lesy
běloplstnatý
remízky
smáčklé řapíky(osiky)
nitky (tyčinek)
idioblasty
myrosináza
silice
hypokotylová hlíza

vše k tématu dvouděložných rostlin . vím že toho je moc ale je to tak 1třetina z termínů které sem hledala

Nejlepší odpověď
www

Ne, že bych nedokázal odpovědět, ale proč, dej to do Googla jedno po druhém a máš to!! 😁

Další odpovědi
quentos

oboupohlavní rostliny znamená, že obsahují tyčinky i pestík.

silice: éterický olej, směs těkavých vonných látek (SCS ED)

arygnoc

skuste tuhle anatomii:

http://www.go­ogle.cz/search?q=a­natomie+dvoude­lo%C5%BEn%C3%BDch&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a#q=anatomie+dvou­delo%C5%BEn%C3­%BDch&hl=cs&cli­ent=firefox-a&hs=07B&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&prmd=iv­ns&source=lnt&tbs=­lr:lang_1sk|lang_1cs&lr=lan­g_sk|lang_cs&sa=X&e­i=sS3qTYC0E9H3sga­Oq7joCg&ved=0CAc­QpwUoAQ&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.&fp=906ebb4928dcec5c&­biw=1024&bih=638