Lukyn0

Panelák – plynový sporák za elektrický

Je možný v paneláku kde je od začátku plynový sporák vyměnit ho za elektrický? Tedy lze hlavně udělat el. rozvody pro sporák?

Nejlepší odpověď
Hlada

Do bytu nejspíš nebudete mít třífázový přívod, takže si ho budete muset zřídit spolu s výměnou hlavního jističe, elektroměru a změnou sazby.
Smysl takového počínání mi zcela uniká. Vaření na elektrice není nic pohodlného ani levného. Lepší by byl kombinovaný sporák s horkovzdušnou troubou. Ta se dá s určitým omezením připojit i do obyčejné jednofázové zásuvky.

Další odpovědi
anonym

měla jsem v paneláku plynový a vyměnila jsem ho za elektrický, to, jak to tam předělal elektrikář jsem nezjišťovala, ale vím prostě, že to jde, pak už jen nezapomeňte zrušit odběr plynu, ale nezařizovala jsem to já, podrobnosti nevím

NemamSlov

jasne ze ide len ked budes vymienat tak zastav hlavny privod plynu, nech sa ti nezaiskrí pod ocami :)

Mapel

Oprava pro Hladu. Nepotřebuji třífázový přívod. Sporák mohu přepojit jako jednifázový, ale pak jsou větčí nároky na proudový jistič a vlastní přívodní průřez do bytu. Vše se musí postavit na konkrétní případ.

elektrikář

Od hlavního jističe k elektroměru by měl být drát o průřezu 10 k pojistkám v bytě .Při instalaci El trouby je třeba samostatný kabel CYKY 2,5 a jištění 16 A Varná deska jde také připojit na 220 V měla by mít také svůj kabel a pojistku
Doplňuji:
Od pojistek se musí položit ke sporáku nové kabely, řešil bych to plynovou varnou deskou, rychleji vaří. a el troubou má teplotní regulaci což dělá úsporu nákladů na provoz.