pn65

Ovlivní vrácení daně exekuce?

Mám dvě práce jednu na skrácenej a druhou na dohodu, není to povinnost, ale požadám prostřednictvím daňového přiznání o vrácení daně za minulí rok, chtěl bych se zeptat, jelikož mám exekuce, jestli ty exekuce tuto daňbmohou nějak negativně ovlivnit nebo ohrozit?

Odpovědi
JájsemRaibek

Pokud vznikl přeplatek na dani z příjmu a tento bude FÚ vracet, je možné, že z tohoto příjmu bude sražena ve prospěch exekuce 1/3, popř. 2/3 podle toho zda se jedná o exekuci přednostní či nepřednostní.

ivzez

Já bych to viděla naopak → vratka daně příznivě ovlivní exekuci.
Bude moci být stržena větší částka, takže exekuce skončí dříve.