hippeace

otevřený dopis J. A. Komenskému ,schola ludus aneb škola nás baví ale co dál

mame napsat dopis komenskému na toto téma ale já vůbec nevím co tam mám psát.Vlastní názor?kritiku? o díle? nebo jen té podstatě školy? nikdy sem to nečetla a do patku to neseženu. nikdy sem nepsala slohovku otevreny dopis učili jdme se jen uvahu.

Nejlepší odpověď
annas

Obsah si musíte vymyslet sama. Neznáme, co vás na škole trápí, co se vám líbí či nelíbí, do které chodíte třídy apod.

Dopis musí začínat oslovením, např. Milý pane Komenský a mít datum. Začnete úvodní větou třeba v tom smyslu, že jste poznala jeho dílo Schola ludus a uvažujete nad tím, zda jsou jeho myšlenky stále aktuální. Čemu by se divil, kdyby přišel do vaší školy … vybavení školy, technika… Zřejmě by ale „zaplakal“ nad způsobem vyjadřování a znalostí pravopisu …

Schola ludus (Škola na jevišti, někdy se překládá i Škola hrou)soubor her, které měly u žáků prohloubit znalost latiny. Komenský poukazuje na nutnost názorového učení za použití příkladů, na postup vyučování od jednoduchého k složitějšímu. Vzdělání má být podle něj přístupné všem, bez rozdílu sociálního původu a pohlaví. Samozřejmostí je pro něj vyučování zdarma. Náboženská výchova.

Srovnáte K. názory s tím, jak ve škole pracujete, co se naplnilo, co ne. Cizí jazyky – latina jen na některých školách – užití v medicíně, jinak mrtvý jazyk, cizí jazyky umožňují dorozumět se v jiných zemích. Co vás baví, co se vám nelíbí. Co byste si představovala jinak, zda vás škola připravuje pro život atd. Maturitní zkoušky…
Závěr – představila jste K. školu, uvědomujete si význam vzdělání a platnost jeho mnohých myšlenek i v 21. století.

Podepíšte se.

Další odpovědi
Andělé

Co napsala Kerberus je úžasné:-)

Kerberus

Andělé – děkuji za Vaše slova.