Elisa24

Otázky týkající se firmy

Dobrý den, mám prosím několik otázek kvůli firmám (například firma taneční pro mládež, vysokoškoláky a dospělé – poskytuje služby):

  1. Je zisk 198 000 malý nebo velký?
  2. Jakým způsobem a kde firma své produkty vytváří? (Kde – v pronajmutím sále, jakým způsobem – výukou? Dalo by se to tak říct?)
  3. Jakým způsobem je provoz financován? (Platbami od zákazníků nebo pomocí úvěrů?)
  4. Kde a jak se firma registrována? (v obchodním rejstříku? Jak – pomocí zápisu v OR?)

Moc děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

  1. Ne.

Firma organizující taneční kurzy nevytváří žádné produkty.
Taková firma poskytuje služby, nebo mimoškolní vzdělání.

  1. Záleží na té které firmě.

Některá použije vstupní kapitál, jiná úvěr;
zaběhnutá firma už může tolik platících zákazníků,
že nebude potřebovat ani kapitál ani úvěr …

4)
„Pomocí zápisu v OR“ je nesmysl.
Vyjádři to jinak.

Vždycky se nad úkolem důkladně zamysli.
V tomto případě vyplývá většina odpovědí
z formulace otázek …

Další odpovědi
gecco

Hele – s domácím úkolem by sis měla dát aspoň minimální práci a zamyslet se nad ním, ne jej chtít jen tupě opsat…
:-O
Napiš odpovědi, které vymyslíš a někdo ti je případně opraví a vysvětlí – jenže ty vůbec nevíš, na co se ptáš – věnuj DÚ aspoň tolik času, abys pochopila zadání.
😛

Doplňuji:
Tak aspoň například…
Ad 1. Je zisk 198 000 malý nebo velký? – musíš (si) odpovědět na pár otázek…

  1. malý/velký – vůči čemu?? pro koho??
  2. za jaké období?? (jde týdenní, měsíční a nebo roční zisk?)
  3. po zdanění nebo před?
  4. k čemu má sloužit? (investice – a do čeho – a nebo kapesné majitele?)
  5. kolik lidí se o zisk dělí??

___
Dále…
Ad 2. a 3. – to máš vymyslet??? – tak přemejšlej…
Jen – nastuduj si něco o úvěrování – s takovýmto ziskem (a bez krytí jinými aktivy takováto firma nemá šanci na získání provozního úvěru v nějaké adekvátní výši).
Ad 4. o jakou právní formu se jedná??? – podle toho se totiž liší (mohou lišit) formality
___
Buďto se snaž – a nebo jdi ´od válu´ a třeba se přihlaš do soutěže talentů (ale talentů na něco jinýho – to, na co se ptáš, musí vědět každej, kdo se chce živit líp, než napůl nesvéprávný plnič regálů v super-hyper)…
___
Případně pokračuj v diskusi.

Hlada

Neber to prosím ve zlém, ale opravdu se tyto vztahy musíš učit? Necítíš přirozeně rozdíl mezi platbou od zákazníků a úvěrem? Nevíš jakou hodnotu má 198 000? Jestli skutečně s tím takhle zápasíš, tak zvaž výměnu školy. Každý má talent pro něco jiného.

setapouch

firma taneční pro mládež, vysokoškoláky a dospělé – poskytuje služby):

  1. Je zisk 198 000 malý nebo velký?
  • jakykoli zisk je dobry. Pokud jde skutecne o zisk, tj. jsou odpocitane najmy, provoz, mzdy…, pak bych ho oznacil za stredne velky, i kdyz to asi nebude zadny ekonomicky termin :)
  1. Jakým způsobem a kde firma své produkty vytváří? (Kde – v pronajmutím sále, jakým způsobem – výukou? Dalo by se to tak říct?)
  • ano
  1. Jakým způsobem je provoz financován? (Platbami od zákazníků nebo pomocí úvěrů?)
  • ano
  1. Kde a jak se firma registrována? (v obchodním rejstříku? Jak – pomocí zápisu v OR?)
  • ano

Doplňuji:
Napsala jsi to trochu neprehledne, tve odpovedi se v tom textu uplne ztraci.

Pepa25

Uff, to jsou mi otázky, už ta první na zisk 198 000 (patrně párů střevíců za sezónu) je dobrá 😄. Obdivuji všechny odpovídající, že se tím poprali …;-)