kablik

Oprava kuchynskélinky(pra­covní desky)

podařilo se nám spálit povrch kuchynské desky velikosti asi patnáct mm,jen povrchovou folii, poraďte jak to opravit,díky za radu.
Nejsnadnější je asi výměna celé desky,že?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jde o ´klasickou´ pracovní desku (dřevotříska potražená folií), pak je nejjednodušší výměna celé desky, je to také jediná ´oprava´, která nebude vidět.
Další možnost je vyříznutí poškozené části a její náhrada novou deskou (slepit, příp. zalištovat).
Je možné i poškozenou část např. polepit keramikou (dlaždičky) nebo kamenem – ´opraví´ vzhled a vytvoří část desky odolnou vůči opětovnému poškození teplem. Lepší, ale náročnější by v tomto případě bylo vyfrézovat místo pro dlaždice – aby jejich povrch byl v rovině se zbytkem desky.