Spartaboy

Omezili byste zákonem sečení trávy?

Vadilo by vám kdyby se schválila daň z takzvaného anglického trávníku a minimálně jedna čtvrtina pozemku by se nesměla síct kvůli broučkům a květinám?

Nejlepší odpověď
Drap

Broučci, voda a druhová skladba našich bylin a travin pláče, ale takový zákon nemá šanci na projítí.. Kosou už dnes nikdo sekat nebude a strojově to je takové jako to je.. V prvé řadě je ekonomika a zisk, až potom někde daleko ekologie.

Další odpovědi
EKSOT123

Abych rozšířil náhled na celý problém. Nejde jen o kytky, hmyz a vodu. Co dřív spásly husy, se dnes pálí energie a navíc pak odváží kilometry daleko. Tam se to event. zkompostuje, zabalí do Igelitu, zase převáží,… ekologická stopa.
Ovšem husy už vrátit nejde, nakonec se ta tráva stejně musí z většiny míst odklidit ať už je nízká nebo vyrostlá. Ale ty kytky a hmyz by nejspíš stály za úvahu. V Rakousku často vidím kompromis, – že si na části pozemku nechají pěkné luční kytky, aby je měli na očích a mezi nimi mají plochy s nízkým trávníkem. Pěkné, ale nevím.

Edison

Ale to se už v podstatě děje. Ani ne tak kvůli broučkům, ale kvůli vodě.

paul1

Na našem pozemku máme v zadní části kousek louky, který kosím (kosou). Získáme tím trochu sena pro králíky. Mrzí mne jen, že ta loučka je málo barevná, ve Švýcarsku jsme byli v části Savognin
na týdenní rekreaci a tam jsem viděl tak pestré louky, až oči přecházely. Hledám nějaké barevné
bylinky, kterými bych loučku zpestřil, ale moc se mi to nedaří, podmínkou je totiž, aby byla tráva vhodná ke zkrmování. Zatím tam máme řebříček , pampelišky a řepík. Řebříček máme jen bílý, existují barevné odrůdy (červená a žlutá) ale nemohu je sehnat

Zbynas

Co to je za otázku? To je v demokratické zemi nepřípustné :)

Mc Merkurion

… jo, a kvůli čolkům nepostavíme dálnici …
… jo, prospěšnější by bylo, kdyby v Praze nebyly samý betóny a asfalty, který se pak v hice kropí pitnou vodou …
… mimochodem, tuto podmínku kdekdo hravě splní, jelikož má určitě nejen anglickej, ale i okrasnou zahradu …

Kryšpín

To nejde co ochránci lidských práv, máme sousedku Hogo fogo třikrát týdně hobluje zahrádku po ní vždy vyběhne její mužík a dodělává kouty křoviňákem, to je pošušńání skoro dvě hodky vzdálenost 5–40 m a kalibrovaný hlukoměr ukazuje 80–110 dB.

elkon

Hovadina.

EKSOT123

Paul1– sice to asi pro ty králíky není životně důležité, ale možná malinko ano. Spíš pro vaši radost. Takže Pokud máte dostatek času a chodíte v létě na vycházky, tak místo shánění osiv bych normálně nasbíral semínka v přírodě. Zvonky, kohoutek, řeřišnici, lomikámen, chrpy, sléz, hrachory, úročník,… cokoliv se vám v přírodě líbí. Když to rozházíte po trávníku, něco by se občas mělo chytnout. Akorát neporadím, kdy to rozházet – záleží na počasí, době sečení atd. Zkusit štěstí. (Normálně se takhle někdy přisévávají traviny bez nějakého orání a znovuzakládání porostu.)